Czytasz: Pobiegniemy z Jurajską!
Wielki Bieg rozpocznie się w Bobolicach. By wysiłek dawał prawdziwą radość, satysfakcję i oczekiwane efekty, regularnie sięgajmy po wodę.

Jurajska jest oficjalną wodą Silesion Extreme Run i naszym partnerem w biegu, który organizujemy 1 maja w Bobolicach. Każdy biegacz dostanie od nas butelkę wody Jurajskiej.

Dlaczego Jurajska? Wydobywana na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jest krystalicznie czysta i bogata w minerały.

Pobiegniemy na trzech dystansach: 5, 10 lub 50 kilometrów. Trasy poprowadzono tak, by ukazać piękno Jury. Biegi rozpoczną się w Bobolicach. Krótsze trasy zlokalizowano wokół zamków Bobolice i Mirów, dłuższa przebiegnie szlakiem Orlich Gniazd do Złotego Potoka. Sportowcy muszą mieć wodę po ręką.

Butelka wody dla sportowców

Z myślą o nich, powstała specjalna seria wód mineralnych. Każdy, kto uprawia sport wie, jak ważne jest nawadnianie w czasie wysiłku fizycznego. By wysiłek dawał prawdziwą radość, satysfakcję i oczekiwane efekty, regularnie sięgajmy po wodę. Jurajska Sport nawadnia, uzupełnia utracone podczas treningu składniki mineralne oraz zapewnia uczucie orzeźwienia, lekkości i dobrego samopoczucia.

Butelkę Jurajskiej Sport zaprojektowano tak, by była poręczna, lekka i miała specjalny korek-dzióbek, który ułatwi złapanie „szybkiego łyka” między ćwiczeniami, w trakcie jazdy na rowerze i podczas każdej aktywności. W formacie pasującym do damskiej dłoni i pojemności 0,7 l, zmieści się do każdej torebki, plecaka czy torby treningowej. Średniozmineralizowana woda pozytywnie wpływa na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.

Dlaczego woda jest tak ważna?

To źródło życia, od niej wszystko się zaczęło. Odpowiada za procesy zachodzące w naszym organizmie, eliminuje ryzyko wystąpienia wielu dolegliwości, a nawet poprawia humor. Dlatego prawidłowe nawodnienie to klucz do dobrego zdrowia. Statystyki podają, że wciąż pijemy za mało wody. Przeciętnie wypijamy ok. 1,5 litra dziennie. Kobiety powinny pić 2, a mężczyźni nawet 2,5 litra płynów każdego dnia. Kiedy temperatury rosną, także ilość dziennej dawki płynów się zwiększa o jeden litr. To oznacza, że w upalne dni powinniśmy spożywać nawet do 3 litrów dziennie!

Ważne, by się nawadniać zwłaszcza latem, kiedy wydzielamy więcej potu niż zwykle, a z nim tracimy cenne minerały. Dlatego trzeba pamiętać, by pić dużo. Kiedy zaczyna boleć nas głowa i mamy nudności to pierwsze objawy odwodnienia organizmu. Ważne, by pić małe ilości, ale częściej – zbyt duża dawka wody wypita naraz może przyczynić się do wypłukania z organizmu niezbędnych minerałów.

Woda z magnezem i dla najmłodszych

Firma Jurajska dba także o najmłodszych konsumentów i w swojej ofercie ma Naturalną Wodę Mineralną Jurajska Junior, która jest bezpieczna dla dzieci dzięki czemu posiada Pozytywną Opinie Instytutu Matki i Dziecka. Nakrętka niekapek chroni dziecko przed oblaniem się.

Dostaniemy też Jurajską z Magnezem i Wt. B6 oraz Jurajską z Jodem. Magnez i Wit. B6 pomagają zachować równowagę ciała, poprawiają koncentrację i odporność na stres, jod natomiast poprawia metabolizm, usprawnia działanie układu immunologicznego i wspomaga pracę mózgu.

Czytaj więcej