Czytasz: Pobiegli dla Słonia. Zobacz zdjęcia!

Pobiegli dla Słonia. Zobacz zdjęcia!

Już po raz piąty biegacze i miłośnicy gór oraz sportu wystartowali w piątek w Biegu dla Słonia, memoriale upamiętniającym tragicznie zmarłego himalaistę Artura Hajzera.

Impreza nie miałacharakteru rywalizacji sportowej. Nie było klasyfikacji, pomiaru czasu czy zwycięzców. Było za to morze świateł i pozytywnej energii, które ponownie rozświetliło parkowe alejki oraz zadaszenie Stadionu Śląskiego.

W piątkowy wieczór specjalny utwór dedykowany Hajzerowi popłynął z głośników z areny głównej Stadionu Śląskiego. Start i meta imprezy usytuowane były na lekkoatletycznym boisku treningowym stadionu. Siedmiokilometrowa trasa biegła alejkami Parku Śląskiego.

Zobacz zdjęcia z Biegu dla Słonia 2017:

Organizatorami imprezy byli Marcin Rudzki i TKKF Jastrząb Ruda Śląska, a współorganizatorem Stadion Śląski Sp. z o.o.

NA HAJZERA MÓWILI "SŁOŃ"

Artur Hajzer był taternikiem, alpinistą i himalaistą. Na koncie ma siedem ośmiotysięczników. Wspinał się z Jerzym Kukuczką, Wandą Rutkiewicz i Krzysztofem Wielickim. Był twórcą i szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015. W ostatnich latach mieszkał w Mikołowie, w dzielnicy Kamionka. Zginął 7 lipca 2013 roku podczas wyprawy na Gaszerbrum I w Karakorum. Był silny i uparty, a w środowisku wspinaczkowym miał pseudonim „Słoń”.

Czytaj więcej