Czytasz: Po świątecznej uczcie na spacer... do Legendii

Po świątecznej uczcie na spacer... do Legendii

Śląskie Wesołe Miasteczko otwiera się w okresie świąteczno-noworocznym.

Przejażdżka na diabelskim młynie w zimowej atmosferze i z kubkiem gorącego grzańca w ręku? Taki scenariusz będzie w tym roku możliwy w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Choć park jest już poza głównym sezonem swojej działalności, tym razem postanowił przygotować dla mieszkańców Śląska propozycję na okres świąteczno-noworoczny. Legendia otworzy swoje bramy od 26 grudnia do 6 stycznia. W tym czasie dostępne będą wybrane atrakcje, a park działał będzie od 12:00 do 18:00.

W tym roku Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko po raz pierwszy przygotowała dla swoich gości ofertę, z której skorzystać można również poza wysokim sezonem. Park zaczął od otwarcia Jamy Bazyliszka, którą odwiedzać można w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00. To propozycja adresowana przede wszystkim do dzieci do 12 roku życia, w ramach której najmłodsi mogą bawić się nie tylko na topowej atrakcji parku – Bazyliszku, ale również w Gaju Urwisów, czyli jednym z największych w Polsce rura parków. To jednak nie wszystkie zimowe atrakcje.

Po odejściu od świątecznego stołu po raz pierwszy będzie można się wybrać na spacer do wesołego miasteczka. Legendia bowiem pilotażowo wdraża projekt pod nazwą Winter Legendia. - W największych europejskich parkach rozrywki działalność niemal całoroczna nie jest już niczym dziwnym, a goście świetnie się bawią bez względu na temperaturę, czy opady deszczu. Oczywiście warunki atmosferyczne nie pozwalają zazwyczaj na otwarcie wszystkich urządzeń z oczywistych względów technicznych, jednak wizyta w tego typu miejscu w zimowej atmosferze zawsze wiąże się z wyjątkowym klimatem i wrażeniami. Mamy nadzieję, że taka forma przypadnie do gustu również mieszkańcom naszej aglomeracji – mówi Izabela Kieliś, local commercial manager w Legendii.

Śląskie Wesołe Miasteczko otworzy częściowo park dla gości zimą w dniach od 26 grudnia do 6 stycznia w godzinach od 12:00 do 18:00. W tym czasie działać będzie 10 wybranych urządzeń ze stref Magical Village, Valley of Dreams i Magical Forest. Wśród nich dostępne będą m.in.: Legendia Flower, Bazyliszek, Tea Cups, Magical Postal Service, czy Magical Lake Expedition, zaś w ofercie gastronomicznej pojawi się chociażby grzane wino i serek góralski z grilla. Bilet wstępu będzie kosztował jedyne 19 zł.

Jak podkreślają przedstawiciele chorzowskiego wesołego miasteczka, w przyszłości chcą oni jeszcze bardziej rozszerzać zimową ofertę tego miejsca. – W tym roku otworzenie wszystkich stref w parku nie jest jeszcze możliwe ze względu na odbywające się prace budowlane związane z modernizacją i tematyzacją rollercoastera Tornado oraz powstawaniem nowej atrakcji, która dla odmiany nie będzie miała nic wspólnego z karuzelami, czy coasterami. Chcemy jednak przyzwyczajać mieszkańców Śląska do tego, że park rozrywki można odwiedzać również w czasie chłodniejszych miesięcy – zaznacza Izabela Kieliś.

Jeszcze przed świętami, w dniach 22 i 23 grudnia, w Legendii można odwiedzić mini kiermasz świąteczny, podczas którego można zakupić ostatnie świąteczne upominki, napić się grzanego wina oraz podziwiać okolicę z wysokości 40 m. Kiermasz czynny jest w godzinach funkcjonowania Jamy Bazyliszka (wjazd od strony ul. Chorzowskiej), od 10:00 do 20:00, a wstęp na niego jest darmowy.

Wszystkie informacje na temat działalności parku zimą i biletu sezonowego można znaleźć na stronie www.legendia.pl.

Czytaj więcej