Silesion.PL

serwis informacyjny

Po ryju

Swinski ryjek

Za co można dostać po ryju, czyli anegdoty z codzienności

Każdy z nas doskonale wie, że życie to nieustająca nauka. Wśród wielu lekcji, które codziennie otrzymujemy, są te, które uczą nas, za co można dostać po ryju. Teraz, zanim zaczniecie się niepokoić, po ryju dostaje się w sposób metaforyczny – kiedy nasze decyzje prowadzą do konsekwencji, które są mniej przyjemne niż spodziewaliśmy się. Wystarczy spojrzeć na kilka zwykłych sytuacji, aby zrozumieć, jak to działa.

Przypadek 1: Kiedy mówisz “to tylko gra”

Janek zawsze był zapalonym graczem. Pewnego wieczoru, w trakcie gorącej rozgrywki w “FIFA”, z ust Janka usłyszałem zdanie, które stało się symbolem jego nieszczęścia: “To tylko gra”. W odpowiedzi, jego ulubiony napastnik nie trafił do pustej bramki z odległości jednego metra, a Janek przegrał mecz. Biedny Janek dostał po ryju od własnej drużyny!

Przypadek 2: Kiedy jesteś “królem grillowania”

Pewnego razu, Marek, samozwańczy “król grillowania”, zdecydował, że zamiast klasycznych kiełbasek, ugrilluje krewetki. Tak, krewetki, na ogrodowym grillu. Jak można się domyśleć, krewetki zdecydowały, że nie mają ochoty na bycie gwiazdą wieczoru i zbiegły z rusztu prosto w płomienie. I tak oto Marek, król grillowania, dostał po ryju od uciekających krewetek.

Przypadek 3: Kiedy zapominasz o rocznicy

Adam, mężczyzna o stalowej pamięci, zawsze był dumny z tego, jak wiele rzeczy jest w stanie zapamiętać. Niestety, pewnego dnia zapomniał o jednym małym, ale bardzo ważnym szczególe: rocznicy związku z jego dziewczyną. Adam szybko zrozumiał, że nie ma mocnych na moc rocznic i dostał po ryju od swojej zapomnianej rocznicy.

Wszystkie te historie pokazują, że życie zawsze znajdzie sposób, aby nas nauczyć lekcji. Czy to z nieodpowiedzialnej gry w piłkę, grillowania egzotycznych potraw, czy zapominania o ważnych datach, zawsze istnieje ryzyko metaforycznego dostania po ryju. Ale nie martwcie się, takie doświadczenia są częścią życia i pomagają nam się rozwijać. Przecież, kto z nas nie dosta

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024