Czytasz: Po pijaku zaklinował tira pod wiaduktem

Po pijaku zaklinował tira pod wiaduktem

Wiadukt przy ul. Reymonta w Gliwicach-Sośnicy trzeba było mijać. Na kilka godzin zablokował go kierujący ciężarówką na poznańskich blachach.

Wszystko działo się dzisiejszej nocy. Około godziny 3, kierowca ciężarówki na poznańskich numerach rejestracyjnych, nie zważając na znaki, postanowił przejechać pod wiaduktem przy ul. Reymonta. Okazało się jednak, że pojazd jest wyższy niż prześwit budowli drogowej. Efektu łatwo się domyślić.

- Kierowca zablokował naczepą przejazd – mówi oficer dyżurny policji w Gliwicach. Dodaje, że wiadukt na szczęście nie ucierpiał. Ucierpiał natomiast kierowca. - Przybyli na miejsce policjanci poczuli od poznańskiego kierowcy woń alkoholu.

Badania trzeźwości potwierdziły przypuszczenia: 57-latek miał w organizmie ponad promil – mówi dyżurny. Zatrzymano mu prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, DE, DE, T.

Powiadomiono właściciela firmy transportowej, który przysłał na miejsce innego kierowcę. Pojazd został usunięty, a droga odblokowana. Postępowanie prowadzi V KP w Gliwicach.

Czytaj więcej