Czytasz: Po kradzieży sieci ruch kolejowy ma być przywrócony do północy

Po kradzieży sieci ruch kolejowy ma być przywrócony do północy

Złodzieje zniszczyli około kilometra sieci trakcyjnej.


Do północy ma zostać przywrócony ruch kolejowy między Herbami Nowymi a Pankami w Śląskiem – przekazała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W nocy z wtorku na środę złodzieje ukradli tam kilkaset metrów sieci trakcyjnej, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informowało rano, że złodzieje zniszczyli około kilometra sieci trakcyjnej.

 Jacek Karniewski z Zespołu Prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował PAP, że na odcinku Herby Nowe - Panki dokonano kradzieży około 300 metrów sieci. Ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany. „Natychmiast na miejsce zostały skierowane dwa pociągi sieciowe do naprawy sieci. Pracują również służby techniczne” - przekazał Karniewski.

 Przewoźnik regionalny na trasie między Herbami Nowymi i Pankami wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Do autobusów przesiądą się pasażerowie sześciu pociągów. Dwa pociągi Intercity relacji Poznań - Katowice i Katowice - Poznań pojadą zmienioną trasą, przez Kluczbork, Lubliniec i Kalety.

 Podróżni w pociągach i na peronach są na bieżąco informowani o zmianach w rozkładzie jazdy na tej trasie.

 O kradzieży została poinformowana Straż Ochrony Kolei i policja.

 PKP Polskie Linie Kolejowe planują przywrócić ruch kolejowy na tym odcinku do północy – podsumował Karniewski.

 Pojedynczy tor między Herbami Nowymi a Pankami to części linii kolejowej nr 181. Przez kilka kilometrów wiedzie odludnymi terenami w północnej części woj. śląskiego (powiaty lubliniecki i kłobucki). W poprzednich latach dochodziło tam już do kradzieży sieci trakcyjnej i wynikających z tego utrudnień. (PAP)

 autor: Krzysztof Konopka

Czytaj więcej