News

Po kradzieży sieci ruch kolejowy ma być przywrócony do północy

Złodzieje zniszczyli około kilometra sieci trakcyjnej.


Do północy ma zostać przywrócony ruch kolejowy między Herbami Nowymi a Pankami w Śląskiem – przekazała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W nocy z wtorku na środę złodzieje ukradli tam kilkaset metrów sieci trakcyjnej, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informowało rano, że złodzieje zniszczyli około kilometra sieci trakcyjnej.

 Jacek Karniewski z Zespołu Prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował PAP, że na odcinku Herby Nowe - Panki dokonano kradzieży około 300 metrów sieci. Ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany. „Natychmiast na miejsce zostały skierowane dwa pociągi sieciowe do naprawy sieci. Pracują również służby techniczne” - przekazał Karniewski.

 Przewoźnik regionalny na trasie między Herbami Nowymi i Pankami wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Do autobusów przesiądą się pasażerowie sześciu pociągów. Dwa pociągi Intercity relacji Poznań - Katowice i Katowice - Poznań pojadą zmienioną trasą, przez Kluczbork, Lubliniec i Kalety.

 Podróżni w pociągach i na peronach są na bieżąco informowani o zmianach w rozkładzie jazdy na tej trasie.

 O kradzieży została poinformowana Straż Ochrony Kolei i policja.

 PKP Polskie Linie Kolejowe planują przywrócić ruch kolejowy na tym odcinku do północy – podsumował Karniewski.

 Pojedynczy tor między Herbami Nowymi a Pankami to części linii kolejowej nr 181. Przez kilka kilometrów wiedzie odludnymi terenami w północnej części woj. śląskiego (powiaty lubliniecki i kłobucki). W poprzednich latach dochodziło tam już do kradzieży sieci trakcyjnej i wynikających z tego utrudnień. (PAP)

 autor: Krzysztof Konopka

Czytaj więcej

 

Zmiana kategorii na: Tour de Pologne