Silesion.PL

serwis informacyjny

Play-off PHL. Jastrzębie lepsze od mistrza. W niedzielę kolejny mecz

Play off PHL. Jastrzebie lepsze od mistrza GKS Katowice. W niedziele kolejny mecz

W piątek, 3 marca w Satelicie odbył się piąty mecz ćwierćfinałowy w parze GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie. Goście pokonali obrońców tytułu mistrzowskiego i w serii do czterech zwycięstw prowadzą 3-2. Jeśli w niedzielę JKH wygra, awansuje do najlepszej czwórki. Niedzielne spotkanie na Jastorze rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Zgodnie z oczekiwaniami rywalizacja w tej parze jest bardzo zacięta i szalenie trudno przed spotkaniami przewidzieć wyników meczów. We wtorek na Jastorze GKS Katowice rozegrał bardzo dobry mecz i wygrał 3:1. W piątek drużyna z Jastrzębia-Zdroju od pierwszych minut grała mocno zmobilizowana. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. Gola strzelił Łotysz Raivo Freidenfelds, który huknął mocno na bramkę. W kolejnych minutach przyjezdni zdobywali kolejne gole. Po celnych strzałach Marka Kaleinikovasa i Dominika Pasia JKH prowadził już 3:0. Trzecia tercja należała jednak do GieKSy. Na siedem minut przed końcem tej odsłony gry było już tylko 3:2 dla drużyny prowadzonej przez Roberta Kalabera. Katowiczanie atakowali, ale nie udało im się zmienić wyniku spotkania.

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 5 marca na Jastorze. Jeśli JKH wygra, dołączy do trójki, która już zapewniła sobie awans do półfinałów, czyli Comarch Cracovii, Tauron Re-Plast Unii Oświęcim i GKS Tychy. Rywalem zwycięzcy śląskiej pary będzie mistrz sezonu zasadniczego z Krakowa.

Terminarz ćwierćfinałów fazy play-off Polskiej Hokej Ligi 2023

Ćwierćfinały (do 4. zwycięstw)

Środa, 22 lutego

• Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Stan rywalizacji: 1:0

Wronka 15, Kasperlik 31, Nemec 36, Tomi 36, Kapica 39, Wronka 49, Graborenko 50

• TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Stan rywalizacji: 1-0

Dyukov 26, Denyskin 38, Pangelov-Yuldashev 40, Padakin 52, Laakso 58

Czwartek, 23 lutego

• Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Racuk 2, Gula 18, Kapica 21, Wronka 24, Rac 32, Polak 36, Łyszczarczyk 42, Kapica 51 Rac 59 – Friberg 5

Stan rywalizacji: 2-0

• TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Padakin 4, 7, Da Costa 24, Ahopelto 58

• GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Szturc 6, Jeziorski 24, Younan 27, Dupuy 38, Mroczkowski 50 – Makela 11, Ahoniemi 29, Karlsson 44, Ahoniemi 51

• GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Krężołek 6, Simek 20, 29, Olsson 42, Lehtonen 53 – Górny 30, Sevcenko 35

Piątek, 24 lutego

• GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Nilsson 9, Pociecha 24, Boivin 32, Komorski 51 – Harila 38, Tamminen 59

• GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Simek 11, Kolusz 41 – Kostek 8, Paś 16, Viinikainen 25, Sinegubovs 30, Kaleinikovas 44, Jansons 53

Stan rywalizacji: 1-1

Niedziela, 26 lutego

• Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Blomqvist 12, Bernacki 40 – Łyszczarczyk 3, Gula 4, Luoto 23, Racuk 29, Michalski 56, Łyszczarczyk 58

Stan rywalizacji: 0-3

• KH Energa Toruń – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Michał Kalinowski 11, Szucs 13 – Padakin 15, Dyukov 20, Kowalówka 35, Dziubiński 40, Padakin 60

Poniedziałek, 27 lutego

• Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)

Bernacki 33, Blomqvist 55, Friberg 57, Andreikiv 57 – Rac 1, Tomi 18, Michalski 38, 40, Łyszczarczyk 50

Stan rywalizacji: 0-4 (awans Cracovii)

• KH Energa Toruń – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 6:5 (3:1, 1:3, 2:1)

Syty 1, Koskinen 2, Kalinowski 4, Jaworski 36, Syty 44, Korenchuk 54 – Krzemień 18, Szczechura 31, Cichy 36, Sołtys 39, Denyskin 51

Stan rywalizacji: 1-3

• Marma Ciarko STS Sanok– GKS Tychy 4:5 po dogrywce (1:2, 1:1, 2:1, d. 0:1)

Tamminen 12, 21, Heikkinen 48, 59 – Boivin 15 (dwa gole), Marzec 34, Jeziorski 60, Boivin 77

• JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)