Czytasz: Platforma Obywatelska spotka się dziś z mieszkańcami woj. śląskiego

Platforma Obywatelska spotka się dziś z mieszkańcami woj. śląskiego

W ramach akcji "Sprawa Polek" przedstawicielki Platformy Obywatelskiej odwiedzą w środę sześć miast w woj. śląskim.

Akcja jest efektem rozpoczętej dyskusji o nowym programie partii. Do tej pory dyskutowano w ramach projektu Polska Seniora, czego efektem był wniesiony do sejmu projekt ustawy o osobach niesamodzielnych. Skutkiem prowadzonych dyskusji w całej Polsce będzie zaprezentowanie programu wyborczego partii na konwencji, która odbędzie się w ten weekend w Warszawie.

- Przed nami sześć otwartych spotkań w województwie śląskim, podczas których chcemy porozmawiać o sprawach Polek, o świadomości, o równości o bezpieczeństwie, o opiece zdrowotnej - mówiła poseł PO Monika Wielichowska, koordynatorka projektu.

Wszystkie spotkania odbędą się dziś o 17.

Katowickie spotkanie odbędzie się w Biurze Centrum przy ul. Mickiewicza 29, wezmą w nim udział Ewa Kołodziej, Joanna Frydrych, Elżbieta Radziszewska oraz Iwona Śledzińska-Katarasińska.

W Tarnowskich Górach dyskusja odbędzie się w Galerii Inny Śląsk przy ul. Miarki 2, a udział w niej wezmą Izabela Leszczyna, Magdalena Marek i Małgorzata Niemczyk.

W Raciborzu spotkanie będzie miało miejsce przy Gościńcu Zodiak przy ul. Rybnickiej 73a, a poprowadzą je Ewa Drozd, Agnieszka Hanajczyk i Gabriela Lenartowicz.

Bytomska dyskusja odbędzie się w Villi Vienna przy ul. Wrocławskiej 62, a wezmą w niej udział Krystyna Szumilas, Anna Wasilewska i Monika Wielichowska.

Czeladź zaprasza do Galerii Sztuki Współczesnej “Elektrownia” przy ul. Dehnelów 45, a spotkać tam będzie można Katarzynę Osos, Beatę Małecką-Libera oraz Marzenę Okła-Drewnowicz.

Ostatnie z dzisiejszych spotkań odbędzie się w Zawierciu w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Piastowskiej 1 w sali 203. W dyskusji wezmą udział Małgorzata Kidawa-Błońska, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Lidia Gądek i Anna Nemś.