Czytasz: Plastyczne Mikołajki dla młodych artystów

Plastyczne Mikołajki dla młodych artystów

Święty Mikołaj odwiedzi katowicką ASP. Będą warsztaty z robienia świątecznych ozdób, daktylowych maszketów i fotobudka, gdzie zrobimy gwiazdkowe zdjęcie.

Pod okiem zręcznych elfów, będzie można własnoręcznie zrobić gadżety i podarunki świąteczne, sprawiając tym radość sobie lub najbliższym.

Warsztaty potrwają w niedzielę w godz. 11-15 w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych (ul. Raciborska 50). Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Program warsztatów:

Świąteczne kółko-krzyżyk

Karolina Szopa i Hanna Łupińska

Przygotujemy świąteczną wersję kółko-krzyżyk. Własnoręcznie wykonana gra to świetny pomysł na gwiazdkowy prezent lub sposób
na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Witrażowe lampiony

Paulina Wojciechowska i Anna Drobczyk

Papier, nożyczki w dłoń – nadajmy świąteczny ton! Stworzymy witrażowe lampiony, które wniosą na nasz świąteczny stół ciepło i barwny blask, zapewniając świąteczną atmosferę.

Bomb(k)owi artyści

Aneta Łuczyńska i Magdalena Śliwińska

Czy znasz artystę, którego imię zaczyna się na tę samą literę, co Twoje? Znajdziemy Twojego artystycznego patrona na kreatywny nowy rok
i zrobimy z nim niezwykłą ozdobę. To będzie prawdziwa bomba!

Choinkowe moduły

Katarzyna Nowakowska i Dajana Wejchert

Zapraszamy do świątecznej gimnastyki wyobraźni – z zagadkowych elementów będziemy układać kreatywne dekoracje świąteczne.

Mikołajowa taśka

Kamil Kowalczyk i Marta Moskwa

Worek świętego Mikołaja jest niezwykle pojemny – mieszczą się w nim prezenty dla wszystkich dzieci na świecie! Ze spotkania
z Mikołajem w Akademii nikt nie wróci do domu z pustymi rękami, więc zatroszczymy
się o odpowiednią taśkę na wszystkie warsztatowe fanty.

Filcotki i psiełny

Hanna Woźniak i Justyna Korzeń

Wszyscy dobrze znamy wełniane czapki
i rękawiczki, szaliki i ciepłe skarpety. Lecz tym razem użyjemy wielokolorowych motków do wyczesania psich i kocich przyjaciół idealnych do przytulania w długie zimowe wieczory!

Świąteczny mobil

Klaudia Kadłubiec i Magdalena Szumigaj

Odrobina cierpliwości i zwinne palce małego konstruktora przydadzą się do twórczego składania i ozdabiania nietypowej świątecznej szopki – mobilu, który będzie mógł zawisnąć w oknie, na ścianie lub na choince.

Kula śniegula

Nina Duda i Małgorzata Sobczyk

Pragniecie zachować magiczną atmosferę świąt i biały puch śniegowy na dłużej? Pomożemy Wam zakląć w niezwykłej szklanej kuli malutki kawałek lodowej krainy wiecznych świąt, w której zawsze pada skrzący się śnieg!

Girlanda leśna

Patrycja Kędzierska i Aleksandra Bulska

Literki małe i duże, z ogonkami i bez, jednoelementowe i szeryfowe, wszystkie szykują się do świąt. Zabierz „Wesołe święta”
i kawałek sosnowego lasu i jego zapachu do swojego domu!

Ozdobny wieniec

Aleksandra Kosakowska i Aleksandra Szlęk

Razem zrobimy świąteczny wieniec – tradycyjną, bożonarodzeniową ozdobę drzwi, która już od progu wita gości świąteczną atmosferą.

Restauracja ASP

11:00-15:00

Warsztaty: Reniferowe maszkety

Gabriela Palicka i Agata Leżuch

Słodko ale zdrowo? Nosorożec zna sposób
na niewinne, słodkie łakomstwo świąteczne! Zaprasza więc wszystkich małych łasuchów
do wspólnego kucharzenia niepowtarzalnych, daktylowych maszketów!

Mikołajkowa Biblioteka ASP

11:00-15:00

Warsztaty: Kinematograf kieszonkowy

Barbara Firla i Darya Hancharova

Lubicie wsłuchiwać się w bajki w zimowe, długie wieczory? Znacie niezwykłe historie,
o których nikt jeszcze nie słyszał? Zapraszamy do wspólnego czytania bajek i tworzenia własnych wigilijnych opowieści w podręcznym kinematografie.

Biblioteka zaprasza także na wystawę sztuki dziecięcej „Koła w przestrzeni” dedykowaną twórczości Wojciecha Fangora, w ramach projektu Future Artist.

Kino Miko-Rhino dla Dzieci

12:00-13:00

Premiera książki „Alfabet Sztuki Dziecka”

w ramach projektu Future Artist, którą uświetni wykład o sztuce dla dzieci i rodziców dr hab. Irmy Koziny poprzedzony wstępem Ewy Kokot.

Podczas spotkania, pierwszym 50 osobom rozdamy w mikołajkowym prezencie wyjątkową książkę.

13:00-15:00

Wybrane projekcje z „Antologii Polskiej Animacji dla dzieci” Polskiego Instytutu Audiowizualnego, ze zbiorów Biblioteki ASP
w Katowicach.

Mikołajowa foto-budka

Tym razem sprytne elfy zmajstrowały dla Was fantastyczną foto-budkę, w której będzie można się przebrać za różne wymarzone stwory i sfotografować samemu lub w rodzinnych kompletach z Świętym Mikołajem we własnej osobie!

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje