Silesion.PL

serwis informacyjny

Plan stołów weselnych: jak zrobić to dobrze? Wszystko, co musisz wiedzieć

Plan stolow weselnych w ukladzie graficznym

Plan stolow weselnych w ukladzie graficznym

Rozmieszczenie gości podczas przyjęcia weselnego to spore wyzwanie. Jednak rozplanowanie miejsc podczas wydarzenia tej rangi, co wesele niesie korzyści nie do przecenienia. Sprawdź, jak zorganizować idealny plan stołów weselnych!

Plan stołów weselnych – dlaczego warto?

Przede wszystkim plan stołów wprowadza przyjemny ład i poczucie komfortu u gości. Usuwa stres związany z koniecznością znalezienia sobie odpowiedniego miejsca. Nie obawiajcie się, że goście poczują się „porozstawiani” – przeciwnie, wyznaczenie zaproszonym miejsc to odczuwalny wyraz troski! W ten sposób pokazujecie gościom, że zależy wam na ich jak najlepszym samopoczuciu podczas przyjęcia. Dajecie też dowód doskonałej znajomości zasad savoir-vivre’u – na weselu jest to adekwatny zabieg. I wreszcie – akcesoria służące dobremu rozmieszczeniu gości to wspaniały element wzbogacający dekorację sali weselnej!

Plan stołów weselnych w waszej sali

Najtrudniejsze bywa samo rozmieszczenie gości „na papierze”, czyli pierwszy etap, kiedy bierzecie kartki i rozpisujecie sobie rozmieszczenie zaproszonych. Niezbędny będzie plan sali oraz znajomość stanu jej wyposażenia. Czy to parę długich stołów, czy więcej mniejszych stolików? Jaki jest układ stołów na wesele i czy możecie mieć na niego wpływ? Pamiętajcie, że choć przy długich stołach goście także grupują się w najbliższym kręgu, to jednak dynamika towarzyska jest inna, gdy mamy do czynienia z zamkniętym wokół mniejszego blatu kręgiem, a inna, gdy weselnicy mogą sięgnąć wzrokiem dalej wśród zasiadających przy stole.

Plan stołów weselnych w układzie graficznym

Plan stołów weselnych – kto gdzie usiądzie?

Macie już pusty plan przed sobą? Czas na układankę. Liczba kryteriów, jakie musicie wziąć pod uwagę, rozpisując plan rozmieszczenia gości, jest spora. Oczywiście kwestie podstawowe to pokrewieństwo, związki i przyjaźnie, a także wiek. Warto wziąć pod uwagę również takie aspekty, jak wspólne zainteresowania i stopień znajomości, jeśli obok siebie zasiądą goście z dwóch różnych rodzin, i… ewentualne antypatie. Pamiętajcie, że główny cel, jaki wam przyświeca, to dobre samopoczucie i jak najlepsze warunki do świetnej zabawy waszych bliskich. Najbliższe sąsiedztwo może mieć na to duży wpływ!

Papeteria do planu stołów weselnych

Jeśli udało wam się rozpisać wszystkie miejsca, to teraz będzie już z górki! Zostały wam same przyjemne rzeczy, czyli wybór papeterii, za pomocą której wcielicie wasz doskonały plan w życie. Co powinno się składać na weselny zestaw akcesoriów papierniczych? Oczywiście podstawą są winietki z imieniem i nazwiskiem każdego gościa. Możecie jednak rozbudować system wizualnych wskazówek, co będzie szczególnie przydatne w przypadku dużych przyjęć. By ułatwić poruszanie się po sali, możecie dodatkowo ponumerować stoły oraz umieścić przy wejściu tablicę rozmieszczenia gości weselnych.

Plan stołów weselnych – liczne propozycje są dostępne w artMA: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/plan-stolow/

Plan stołów weselnych jako wskazówka dla gości

Tablica rozmieszczenia gości to elegancka plansza, na której wypisani są wszyscy goście wraz ze swoimi miejscami siedzącymi. Innymi słowy, to dekoracyjna wersja waszej rozpiski – przedstawiona tak, aby każdy wchodzący na salę mógł się łatwo zorientować, gdzie jest jego miejsce. Istnieje wiele wzorów takich tablic – mogą to być listy przyporządkowane do numerów stołów, wykaz alfabetyczny albo plansze o określonym układzie graficznym. Dobrze zaprojektowana tablica rozmieszczenia gości sprawi, że od razu przy wejściu zaproszeni odnajdą swoje nazwisko i pokierują się ku swojemu stołowi. Nawigacja będzie łatwa, a przyjęcie rozpocznie się bez zakłóceń!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024