Czytasz: Plaga oszustw w Bielsku-Białej

Plaga oszustw w Bielsku-Białej

Policja apeluje do mieszkańców miasta. Oszuści znów dali o sobie znać.

Szajka oszustów próbuje wyłudzić pieniądze od starszych osób. W ostatnich dniach policja z Bielska-Białej odnotowała znacznie więcej tego typu zgoszeń. Tylko w piątek oszuści usiłowali wyłudzić pieniądze od kilku seniorów. Nie udało im się, bo starsze osoby wykazały się rozwagą i czujnością. Oszust, który podawał się za krewnego, tak kierował rozmową, aby starsze osoby musiały się domyślać z kim rozmawiają. W czasie rozmowy roztrzęsionym głosem prosił o pilną pożyczkę pieniędzy. Twierdził, że spowodował wypadek i trafi do więzienia jeśli nie wpłaci kaucji w wysokości kilkunasty tysięcy złotych. Na szczęście seniorzy nie uwierzyli w te słowa i nie dali się oszukać.

Policja alarmuje i przestrzega 

Złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Nie mają żadnych skrupułów. Ich ofiary to osoby starsze, samotne, schorowane.  Śledczy poszukują teraz szajki oszustów, którzy podszywają się pod krewnych i usiłują w ten sposób wyłudzić pieniądze od starszych osób.

Policjanci podkreślają, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej.
Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112.

Zwracają się też z prośbą do dzieci i młodzieży o przekazanie rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców.

Źródło: Policja Śląska

Czytaj więcej