Czytasz: Plac Kaczyńskich zostaje. Nie będzie skargi na decyzję wojewody

Plac Kaczyńskich zostaje. Nie będzie skargi na decyzję wojewody

Wojewoda Jarosław Wieczorek zdecydował. Miasto miało się odwoływać, ale...

Miała być skarga prezydenta Marcina Krupy na zmianę nazwy placu Szewczyka na plac Marii i Lecha Kaczyńskich w Katowicach. Miała, bo przepadła przez błąd formalny. Radni miejscy nie podjęli uchwały ws. przekazania jej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Wojewoda zmienił plac Szewczyka na Lecha i Marii Kaczyńskich. Katowiczanie nic nie wiedzieli

Prezydent Katowic zapowiadał odwołanie się miasta od dezycji wojewody Jarosława Wieczorka. Zapowiadał to nawet na Facebooku w słowach: "Szanowni Państwo, w przypadku narzuconej nam zmiany nazwy placu Szewczyka informuję, że będziemy odwoływać się od tej decyzji do sądu administracyjnego".

Zaprotestują przeciwko placowi Kaczyńskich

I nawet zdążył w trakcie sesji Rady Miasta złożyć wniosek o wpisanie do porządku obrad odpowiedniego punktu. Rada miała zagłosować nad projektem skargi. Tyle tylko, że punkt ten został zdjęty z obrad, właśnie przez błąd formalny.

Durczok o placu Szewczyka: wojewoda nie miał tu nic do powiedzenia

Przypomnijmy: Wojewoda Jarosław Wieczorek zdecydował w środę po godz. 16, że pl. Szewczyka zmieni nazwę na Lecha i Marii Kaczyńskich. Wcześniej na konferencji prasowej dotyczącej dekomunizacji ulic wymienił jedynie 11 miejsc w kilku miastach regionu. 

Czytaj więcej