Czytasz: Pjongczang 2018: Zobacz galerię najprzystojniejszych zawodników

Pjongczang 2018: Zobacz galerię najprzystojniejszych zawodników

Piękny duch i piękne ciało. Na Igrzyskach warto podziwiać nie tylko wspaniałą rywalizację.

Dziś kolejny dzień zmagań na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang. Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Na Igrzyskach warto podziwiać nie tylko wspaniałą rywalizację.

Postanowiliśmy stworzyć, naszym zdaniem, top listę najprzystojniejszych olimpijczyków. Wśród nich Norwedzi, Amerykanie, ale i Polacy. Zobaczcie!

Torgeir Bergrem to norweski snowboardzista. Specjalizuje się w slopestyle'u i Big Air. W 2014 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Soczi, gdzie zajął 24. miejsce w slopestyle'u. Nie startował na mistrzostwach świata.

Per André Myhrer to szwedzki narciarz alpejski, brązowy medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata.

Marcus Hellner jest szwedzkim biegaczem narciarski. To czterokrotny medalista olimpijski, sześciokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny medalista mistrzostw świata młodzieżowców.

Leif Nordgren jest amerykańskim biathlonistą. Mieszka w Minnesocie, a do biathlonu przekonała go jego starsza siostra Sonne w wieku 14 lat.  Poważną rywalizację zaczął w wieku 17 lat. 

Ryan Cochran-Siegle to amerykański narciarz alpejski, dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów. Najlepsze wyniki osiągnął w sezonie 2012/2013, kiedy zajął 106. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2013 roku wystartował na mistrzostwach świata w Schladming, gdzie był piętnasty w supergigancie, a rywalizacji w superkombinacji nie ukończył. 

Steven "Steve" Langton to amerykański bobsleista, dwukrotny medalista olimpijski i czterokrotny medalista mistrzostw świata. Startował na igrzyskach w Vancouver.

Michał Kłusak to polski narciarz alpejski, reprezentant Polski.

Kjetil Jansrud to norweski narciarz alpejski, trzykrotny medalista olimpijski, wicemistrz świata oraz dwukrotny wicemistrz świata juniorów. 

Emil Hegle Svendsen to norweski biathlonista, pięciokrotny medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata, mistrz świata juniorów, zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2009/2010.

Emil Iversen to norweski biegacz narciarski, zawodnik klubu Il Varden Meraaker.

Johann André Forfang to  norweski skoczek narciarski, reprezentant klubu Tromsø Skiklubb. Srebrny medalista olimpijski na normalnej skoczni z 2018.  


Zdjęcia pochodzą z profili na Instagramie olimpijczyków. 

A Wy macie swoich ulubionych sportsmenów?

 

 

Czytaj więcej