Czytasz: Pjongczang 2018: Oto najpiękniejsze olimpijki [ZDJĘCIA]

Pjongczang 2018: Oto najpiękniejsze olimpijki [ZDJĘCIA]

Piękny duch i piękne ciało. Na Igrzyskach warto podziwiać nie tylko wspaniałą rywalizację.

Zobaczcie, które olimpijki najbardziej nam się spodobały.

Anastasia Bryzgalowa  jest 25-letnią Rosjanką uprawiającą curling. Przez wielu porównywana do Angeliny Jolie. To dzięki niej, wiele osób zaczęło chętniej oglądać ten sport. Igrzyska w Pjongczangu są jej pierwszymi tego typu zawodami.

Anna Dyvik ma 24 lata i pochodzi ze Szwecji. Jest biegaczką narciarską. Mimo, że są to jej pierwsze Igrzyska Olimpijskie, to w swojej karierze zdobywała już złote medale na Mistrzostwach Świata Juniorów i MŚ Młodzieżowców.

Anna Gasser to austriacka snowboardzistka, specjalizująca się w slopestyle'u i big airze. Jednak zanim wsiadła na deskę trenowała... gimnastykę! Zobaczcie jak robi swój popisowy trick - cab double underflip KLIKNIJ

Ta pochodząca z Włoch 28-latka - Dorothea Wierer jest bardzo utytułowaną biathlonistką. W swoim dorobku ma już m.in. 8 medali Mistrzostw Świata Juniorów (w tym 5 złotych!), 3 medale Mistrzostw Europy, 3 medale Mistrzostw Świata i brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi!

Eveliina Suonpää jest 22-letnią fińską hokeistką. Jej marzeniem jest grać w Stanach Zjednoczonych.

Giada Russo, teraz mająca niespełna 21 lat, rozpoczęła swoją przygodę z jazdą na łyżwach już w wieku 3.5 lat! To dzięki jej rodzicom, którzy poznali się jeżdżąc na lyżwach, Włosi mogą cieszyć się, że mają w swoim kraju taką gwiazdę łyżwiarstwa figurowego!

 Jamie Anderson pochodzi z USA. Jest snowboardzistką specjalizującą się w slopestyle'u. Na tegorocznych igrzyskach obroniła złoty medal z Soczi!

Julia Dujmovits jest austriacką snowboardzistką, której ulubionymi dyscyplinami są slalom i gigant równoległy. Ona również obroniła w tym roku olimpijskie złoto! W czasie wakacji Julia uwielbia pływać na kitesurfingu.

Lindsey Vonn... Tej Pani chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Amerykańska narciarka alpejska, dwukrotna medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata i trzykrotna vicemistrzyni świata. Lindsey 4 razy zdobywała Puchar Świata, jest rekordzistką pod względem ogólnej liczby zwycięstw w PŚ, ponieważ aż 81 razy stawała na podium! Pierwszy raz na Igrzyskach Olimpijskich wystąpiła już w 2002 w Salt Lake City.

 

Nie zapomnijcie sprawdzić najprzystojniejszych olimpijczyków! Najprzystojniejsi w Pjongczangu! Sprawdź!

 A Wy, macie swoje ulubione sportsmenki?

 Zdjęcia pochodzą z profili olimpijek na instagramie.

Czytaj więcej