Czytasz: Piotr i Paweł znika? Przejęła go… Biedronka

Piotr i Paweł znika? Przejęła go… Biedronka

Właściciele marketu sprzedali większość akcji. Trafiły do Jeronimo Martins.

Jak informuje portal wmeritum.pl polska sieć sklepów Piotr i Paweł, wkrótce przestanie istnieć. Przynajmniej pod takim właśnie logo. Chęć sprzedaży pakietu większościowego akcji (51 proc.) już kilka miesięcy temu zgłosili właściciele marketu - Piotra i Paweł Wosiowie. - Obecnie w całym kraju sieć liczy 188 sklepów i zyskała sympatię wielu Polaków - zaznacza portal. Co teraz stanie się ze sklepami Piotr i Paweł?

Piotr i Paweł: Kto złożył najciekawszą ofertę?

Chęć przejęcia delikatesów Piotr i Paweł początkowo przejawiał Carrefour Polska. Ostatecznie akcje trafić miały do Jeronimo Martins. Zgodnie z informacjami „Głosu Wielkopolskiego” oferta właściciela popularnej Biedronki okazała się dla właścicieli Piotra i Pawła najbardziej intratna. Trudno powiedzieć, czy ze sklepów zniknie dotychczasowe logo. Sprzedaży póki co nie komentują właściciele Piotra i Pawła.

Był wniosek o upadłość

Tajemnicą Poliszynela jest jednak fakt, że delikatesy Piotr i Paweł przez ostatnie miesiące notowały spadek liczby klientów. Media sukcesywnie donosiły o kolejnych zamykanych marketach sieci. Padły m.in. w Olsztynie i Tczewie. Co ciekawe, spółka ogłosiła nawet upadłość, ale po kilku dniach wniosek został wycofany. Aktualnie – jak utrzymują jej właściciele – Piotr i Paweł nie ma już problemów finansowych.

Czytaj więcej