Czytasz: Piosenki na Mundial 2018. Która najlepsza?

Piosenki na Mundial 2018. Która najlepsza?

Polskie i zagraniczne. Te piosenki mają zagrzewać kibiców do dopingowania. Posłuchajcie hitów na Mundial.

Stworzenie piosenki na Mundial to w zasadzie murowany przepis na to, aby o danym wykonawcy było głośno. Temat niezwykle chodliwy, elektryzujący kibiców, więc i "mistrzowskich hitów" nie brakuje przed każdym kolejnym turniejem. Nie inaczej jest teraz. Mamy wysyp mundialowych piosenek w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Każda z nich gwarantuje sporą ilość wyświetleń, ale... no cóż... przynajmniej sądząc po komentarzach internautów, nie każda jest hitem.

Piosenki na Mundial 2018. Hity czy kity?

Oberwało się już siostrom Godlewskim, cięgi zebrał również Krzysztof Krawczyk. O niektórych mundialowych przebojach mówi się wręcz, że nadają się do słuchania dopiero po iluś tam piwach, które, jak wiemy, często towarzyszą fanom kopanej w kibicowaniu, zwłaszcza przed telewizorami. Sprawdzamy, jakie piosenki na Mundial 2018 powstały. Oto przegląd:

Polskie piosenki na Mundial 2018

Wybraliśmy 9 polskich piosenek na Mundial 2018. To te najpopularniejsze, przynajmniej w internecie. Oto one:

Polskie piosenki na Mundial 2018: Siostry Godlewskie - "Biało-czerwone 2018!" 

Kontrowersyjne siostry Godlewskie mają swoją piosenkę na Mundial 2018. O utworze "Biało-czerwone 2018!" jest głośno od momentu opublikowania teledysku, głównie za sprawą roznegliżowanych scen (Godlewskie występują topless, a górne części ciała pokrywa jedyne biało-czerwona farba). Mówiło się nawet o popełnieniu przestępstwa znieważenia barw narodowych, co nie przeszkodziło w osiągnięciu statusu najpopularniejszej polskiej piosenki na Mundial 2018. Oceny jednak (także warstwy liryczno-wokalnej) są głównie druzgocące.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): ponad 1 430 tys. (oceny głównie negatywne: 7,7 tys. łapek w górę/50 tys. w dół).

Siostry Godlewskie - "Biało-czerwone 2018!" - wideo:

 

Piosenki na Mundial 2018: Kombi - "Polska drużyna"

Legendarny zespół Kombi ma swój przebój na Mundial 2018. Autorzy "Słodkiego miłego życia" tym razem śpiewają o "Polskiej drużynie". To także oficjalna piosenka na Mundial TVP. Utwór zwyciężył konkurs "Przebój na Mundial" podczas 55. festiwalu w Opolu.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): ponad 500 tys. (oceny głównie pozytywne: 4,1 tys. łapek w górę/1,5 tys. w dół).

Kombi - "Polska drużyna" - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: Krzysztof Krawczyk - "Lewandowski" 

Piosenkę na Mundial 2018 nagrał również weteran polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk. Zadedykował ją asowi biało-czerwonych, czyli Robertowi Lewandowskiemu. Nagranie spotkało się niestety z mocno nieprzychylną oceną internautów, którzy zarzucają autorowi utratę zmysłu dobrego smaku oraz słuchu. Obrywa się również amatorsko wyglądającemu teledyskowi.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): prawie 930 tys. (oceny: 6.7 tys. łapek w górę/6,2 tys. w dół). 

Krzysztof Krawczyk - "Lewandowski" - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: InoRos - "Dawaj Polska" 

Nazwa zespołu nieco śląska, ale InoRos tak naprawdę reprezentuje Podhale. Teledysk nakręcono w Nowym Targu, są oczywiście góralskie akcenty, a także obowiązkowa gra w piłkę na miejscowym Orliku.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): niemal 580 tys. (oceny głównie pozytywne: 7,6 tys. łapek w górę/niecałe 700 w dół).

InoRos - "Dawaj Polska" - wideo:

 

Piosenki na Mundial 2018: Boys - "Polska biało - czerwoni" 

Skoro polska muzyka to i disco polo obecne być musi. Twórcy hitu "Jesteś szalona" tym razem w wersji futbolowej. W teledysku dużo bieli i czerwieni (tytuł zresztą sporo sugeruje) i piękne kobiety. Ale wyświetleń dużo mniej niż konkurencja.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): niemal 407 tys. (oceny głównie pozytywne: 6,5 tys. łapek w górę/niecałe 800 w dół).

Boys - "Polska biało - czerwoni" - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: Letni, Chamski Podryw - "Brama wskoczy" 

Letni, Chamski Podryw znany jest z dosyć "awangardowego" podejścia do tworzenia muzyki. Rapowali już o cinquecento, a teraz przerobili hit Quebonafide i Taco Hemingwaya, efektem czego fani otrzymali piłkarskie "Tamagochi". Pomimo pierwotnej inspiracji, oceny głównie pozytywne.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): 975 tys. (oceny głównie pozytywne: 50 tys. łapek w górę/2,7 tys. w dół).

Letni, Chamski Podryw - "Brama wskoczy" - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: Footroll x L PRO - "Nasz Mundial" 

"Kalinka Malinka, witaj Rusija | HEJ!" - piosenkę na Mundial 2018 ma również Footroll, aktywny futbolowy komentator z YouTuba. Towarzyszy mu dj i producent L Pro. A wideoklip? Zobaczcie, jak w kilku minutach zmieścić i połączyć sceny z husarią, piwem i czipsami w rolach głównych.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): ponad 540 tys. (oceny głównie pozytywne: 35 tys. łapek w górę/1,2 tys. w dół).

Footroll x L PRO - "Nasz Mundial" - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: Czadoman - "Polska Wygra Mecz"

Gwiazdor disco polo i dance ma swój przebój na Mundial 2018. Autor pamiętnego hitu "Ruda tańczy jak szalona" zrealizował do kawałka teledysk, który nakręcono na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Czadoman zagrzewa "Polska wygra mecz", a towarzyszą mu na murawie cheerliderki ubrane w biało-czerwone stroje.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): niemal 1 175 tys. (oceny głównie pozytywne: 24 tys. łapek w górę/2,7 tys. w dół).

Czadoman - "Polska Wygra Mecz" - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: Cleo - "Łowcy"

Cleo, która wzbudziła ostatnio niemałe kontrowersje występując nago w wideoklipie do kawałka "EVA", tym razem nagrała przebój na Mundial 2018. Piosenka nosi tytuł "Łowcy" i jest, według opisu, "spontaniczną interpretacja "Łowców Gwiazd". Póki co nie doczekała się wideo, a jedynie wersji audio, ale statystyki oglądalności i tak ma już niezłe.

Liczba wyświetleń na YouTube (stan na 19 czerwca): niemal 353 tys. (oceny głównie pozytywne: 17 tys. łapek w górę/1 tys. w dół).

Cleo - "Łowcy" - wideo:

Zagraniczne piosenki na Mundial 2018

Piosenki na Mundial 2018: Polina Gagarina & Egor Krid - Team 2018

Oficjalna rosyjska piosenka na Mundial 2018 nosi tytuł Team 2018 (Komanda 2018). Wykonują ją piosenkarka Polina Gagarina i raper Egor Krid. 

Polina Gagarina & Egor Krid - Team 2018 - wideo:

Piosenki na Mundial 2018: Live It Up - Nicky Jam feat. Will Smith & Era Istrefi

Oficjalną piosenką tegorocznego mundialu został utwór "Live it up". To kolaboracja międzykontynentalna. Najbardziej znany jest amerykański aktor i piosenkarz Will Smith, a towarzyszą mu: Kolumbijczyk Nicky Jam i pochodząca z Kosowa Era Istrefi.

Live It Up - Nicky Jam feat. Will Smith & Era Istrefi  - wideo: