Czytasz: Pink Floyd w Planetarium? To nie żart!

Pink Floyd w Planetarium? To nie żart!

Gdzie słuchać „Ciemnej strony księżyca”? Chorzowskie Planetarium jest miejscem idealnym!

To jest wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, by posłuchać winylowej płyty Pink Floyd „The Dark Side of The Moon” w niezwykłej „księżycowej” aranżacji. Oprawę zapewnią... urządzenia Planetarium Śląskiego. Prezentacji muzyki będzie towarzyszyć animacja, która poprzedzona zostanie kilkoma słowami na temat samej płyty, jak i księżyca!

Oryginalne wydanie płyty winylowej „The Dark Side of The Moon” z 1973 roku zostanie odtworzone na sprzęcie z epoki.

„Dark Side of the Moon” sprzedało się w nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy. Tym samym, płyta Floydów jest drugim, po „Thrillerze” Michaela Jacksona najlepiej sprzedającym się albumem w historii muzyki. Krążek spędził bez przerwy 741 tygodni, czyli 14 lat na amerykańskiej liście Billboard 200, dłużej niż jakikolwiek album w historii fonografii.

W 2003 roku album został sklasyfikowany na 43. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Impreza rozpocznie się 13 maja o godz. 19 w chorzowskim Planetarium. Bilety w cenie 5 i 10 złotych są do nabycia w kasie MDK Batory oraz na ticketportal.pl.

***

Koncert Pink Floyd będzie jednym z ostatnich wydarzeń przed remontem. Planetarium Śląskie czeka modernizacja i rozbudowa, która rozpocznie się w czerwcu i potrwa do końca 2020 roku.

Czytaj więcej