Czytasz: Pilne! Rybnicka policja publikuje wizerunek sprawcy napadu na pocztę

Pilne! Rybnicka policja publikuje wizerunek sprawcy napadu na pocztę

Widziałeś, skontaktuj się z policją.

Wydział Kryminalny rybnickiej komendy prowadzi postępowanie w sprawie napadu na placówkę pocztową. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości mężczyzny widocznego na opublikowanych zdjęciach i filmie.

- Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości oraz miejsca pobytu, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rybniku – tel. (32) 429 52 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112 - czytamy na stronie policji.

Wczoraj około 12:30, dyżurny rybnickiej komendy policji, otrzymał informację o napadzie na placówkę pocztową przy ulicy Kilińskiego w Rybniku. Zamaskowany sprawca, przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną, dokonał zaboru pieniędzy i uciekł. Na skutek napadu żadna osoba nie odniosła obrażeń. Rybniccy śledczy, pod nadzorem prokuratury, wykonują czynności mające na celu wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia oraz doprowadzić do zatrzymania sprawcy.

Na prośbę policji publikujemy wizerunek osoby podejrzanej o dokonanie przestępstwa. Na opublikowanym nagraniu, mężczyzna idzie chodnikiem przy ul. Kilińskiego, od strony ul. Wodzisławskiej w kierunku kamery. Podejrzany jest w wieku około 30 lat, szczupły, około 175 cm wzrostu, był ubrany w ciemne spodnie, granatową kurtkę, ciemną czapkę i buty koloru czarnego.

Policja prosi osoby, które poruszały się pojazdami z rejestratorami jazdy, w rejonie ulic Kilińskiego i Wodzisławskiej w Rybniku w godzinach 12:20-13:00, o weryfikację nagrań pod kątem możliwości utrwalenia wizerunku podejrzanego. Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny oraz osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mejlowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.

Czytaj więcej