Czytasz: Pijany kierowca wjechał w przystanek autobusowy

Pijany kierowca wjechał w przystanek autobusowy

Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Zobacz zdjęcia.

Ponad 1,5 promila alkoholu wykazało badanie kierowcy, który wjechał w przystanek autobusowy na którym stała babcia z wnuczką. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka chwil później został zatrzymany przez cieszyńskich stróżów prawa. Babcia z wnuczką doznały ciężkich obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21.10 w Cieszynie na ul. Tomanka. Kierujący samochodem VW Passat wjechał w przystanek autobusowy na którym stała 54 letnia babcia z dwuletnią wnuczką. Sprawca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

Świadkowie natychmiast przekazali informację o zdarzeniu oficerowi dyżurnemu policji, który skierował na miejsce patrole. Kilka chwil później policjanci z cieszyńskiej prewencji ustalili miejsce przebywania kierującego.

Na miejscu ujawnili rozbity pojazd oraz zastali 52 letniego mieszkańca Cieszyn. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,54 promila alkoholu. Osoba została zatrzymana do dyspozycji prokuratora. W wyniku zdarzenia 54 letnia mieszkanka Cieszyna oraz jej dwuletnia wnuczka doznały cieżkich obrażeń ciała. Sprawcy zdarzenia grozi pozbawienie wolności do lat 12.

 źródło: cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej