Czytasz: Pijany kierowca przyjechał do sklepu po flaszkę. Zareagowali świadkowie

Pijany kierowca przyjechał do sklepu po flaszkę. Zareagowali świadkowie

Mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu i próbował odjechać samochodem.

Wzorową postawą wykazali się mieszkańcy Zawiercia, którzy ujęli pijanego kierowcę toyoty. Nietrzeźwy mężczyzna widząc reakcje świadków porzucił pojazd i próbował zbiec pieszo. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 1,6 promila alkoholu. Kierowca osobówki został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi mu 2-letni pobyt w więzieniu oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 22.00 na ul. Blanowskiej w Zawierciu. Jedna z mieszkanek Zawiercia zauważyła, że jadący zygzakiem kierowca osobowej toyoty podjeżdża pod sklep, kupuje alkohol i chwiejnym krokiem wsiada z powrotem za kierownicę. Kobieta najpierw próbowała zatrzymać kierowcę a następnie zaczęła krzyczeć i biec za odjeżdżającym samochodem. Po krótkiej chwili pojazd zjechał z drogi i z trudem zaparkował przed blokiem. Zachowanie nietrzeźwego kierowcy zauważyli także czterej młodzi mężczyźni. Słysząc krzyki kobiety ruszyli w pościg za uciekającym pieszo kierowcą. Gdy go dogonili na ul. Piłsudskiego, mężczyzna próbował ich przekupić. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 62-letni zawiercianin miał organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut.

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
około 1 godziny temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
2 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
2 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
4 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.