Czytasz: Pijany dziadek zgwałcił wnuczkę. Wcześniej wykorzystał też córkę?

Pijany dziadek zgwałcił wnuczkę. Wcześniej wykorzystał też córkę?

12-letnia dziewczyna została wykorzystana seksualnie przez swojego dziadka. Jest akt oskarżenia.

Do dramatycznych scen doszło latem ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Żorach. 12-letnia dziewczynka spędzała u swoich dziadków wakacje. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca, 58-letni dziadek dziewczynki zakradł się do jej pokoju, gdy ta spała. Według ustaleń śledczych, dziewczynka obudziła się, gdy doszło do penetracji. O sprawie opowiedziała swojej babci.

O sprawie powiadomiono policję, która m.in. pobrała materiał genetyczny. Dziadek dziewczynki usłyszał teraz zarzut wykorzystywania seksualnego nieletniej oraz zmuszenia jej do poddania się innym czynnościom seksualnym.

58-latek został także poddany badaniom psychiatrycznym, które miały na celu ustalenie tego, czy w chwili zdarzenia był poczytalny. Wyniki badań wykluczyły jego niepoczytalność. Wiadomo jednak, że w chwili zdarzenia był pijany. Prokuratura ze względu na dobro dziecka nie udziela wielu informacji na temat sprawy.

Jak podają lokalne media, to nie jedyny dramat, do którego doszło w tej rodzinie. W latach 90. ten sam mężczyzna miał także wykorzystać seksualnie swoją córkę, która oskarżyła go teraz o gwałt. Tej sprawy prokuratura jednak nie będzie badać ze względu na to, że przestępstwo uległo przedawnieniu.

fot. www.pixabay.com