Czytasz: Pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę

Pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę

Szpital w Pszczynie zwolnił lekarza, który w poniedziałek pełnił dyżur pod wpływem alkoholu.

Rodzina jednego z pacjentów wezwała policję po tym jak w Izbie Przyjęć pszczyńskiego szpitala pojawił się chirurg pod wpływem alkoholu. Podejrzenia rodziny potwierdzili funkcjonariusze. Lekarz wydmuchał ponad 2,6 promila. Został zatrzymany, a jego obowiązki przejął ordynator oddziału chirurgicznego.

- W rezultacie poniedziałkowego zdarzenia umowa z lekarzem została rozwiązana w trybie natychmiastowym – mówi rzecznik spółki Centrum Dializa Witold Jajszczok

Dyrekcja szpitala przeprasza i podkreśla, że "nie zamierza tolerować takich zachowań".

Zwolniony chirurg to doświadczony lekarz. Jednak w szpitalu pracę rozpoczął dopiero 10 lipca. Poniedziałkowy dyżur był jednym z jego pierwszych w tej placówce. Pod jego opieką było ok. 30 pacjentów oddziału chirurgicznego. W Izbie Przyjęć lekarz pojawił się, aby sprawdzić, czy jest potrzebna konsultacja chirurgiczna. Zdaniem dyrekcji szpitala prawdopodobnie nie badał tam pacjentów.

Policja, pod nadzorem pszczyńskiej prokuratury, sprawdza, czy lekarz naruszył art. 160 Kodeksu karnego, mówiący o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Czytaj więcej