Czytasz: Pijany 37-latek staranował radiowóz

Pijany 37-latek staranował radiowóz

Ligota Mała. Powiat częstochowski.
Jak informowaliśmy półtorej godzin temu, do wstrząsających zdarzeń doszło w Ligocie Małej w powiecie częstochowskim. 37 – letni mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, podczas ucieczki przed policją próbował zepchnąć radiowóz z drogi. 

Po zgłoszeniu informującym o dziwnie zachowującym się kierowcy samochodu, policjanci z Kłomnic wyjechali w teren nieoznakowanym radiowozem. Kierowca zignorował znak wzywający do zatrzymania i zaczął uciekać.

Po zablokowaniu możliwości odjazdu przez policję, próbował staranować radiowóz. Po oddaniu strzału ostrzegawczego mężczyzna jeszcze raz uderzył w bok radiowozu. Zatrzymał samochód dopiero po drugim strzale ostrzegawczym.

Po obezwładnieniu okazało się, że kierował bez uprawnień i ma ponad 2 promile alkoholu we krwi. Ponadto nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Prokurator zastosował wobec 37-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez pijanego kierowcę.