Czytasz: Pijany 22-latek brutalnie pobił taksówkarza. Bił go pięściami, kopał w głowę

Pijany 22-latek brutalnie pobił taksówkarza. Bił go pięściami, kopał w głowę

22-latek rzucił się z pięściami na 60-letniego taksówkarza.

 Początkowo, nic nie zapowiadało, że sytuacja skończy się tak groźnie. 60-letni taksówkarz, pracującej w jednej firm na terenie Świętochłowic doznał zlecenie, miał odebrać 22-letniego klienta z ulicy Chorzowskiej. Po przybyciu na wskazany adres okazało się, że klient jest pijany. Co więcej, zażądał od taksówkarza, aby ten pojechał mu kupić alkohol. 

Problemy zaczęły się w momencie, gdy 60-latek odmówił. Wtedy 22-latek zaczął go bić pięścią po twarzy. Taksówkarz chcąc wezwać pomoc, sięgnął po telefon komórkowy, który napastnik szybko odrzucił do środka samochodu. 60-latek próbując ponownie sięgnąć po komórkę, zaczął być kopany po głowie. Kierowca po dłuższej szamotaninie uciekł, udał się bezpośrednio do świętochłowickiej komendy gdzie poinformował dyżurnego o napaści.

Informacja trafiła do dzielnicowego z Lipin gdzie doszło do całego zdarzenia. Policjant szybko wytypował sprawcę napaści, a następnie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali agresora. 22-latek odpowie teraz przed sądem za uszkodzenie ciała. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.