Czytasz: Jaworzno: Pijani rodzice "opiekowali" się dziećmi

Jaworzno: Pijani rodzice "opiekowali" się dziećmi

W weekend policjanci zatrzymali pijanych rodziców trójki małych dzieci. Interwencję zgłosili sąsiedzi, którzy nie mogli już znieść kolejnej awantury w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. Po północy do dyżurnego policji zadzwonili sąsiedzi skarżący się na zakłócanie ciszy nocnej przez awanturującą się parę. Policjanci pod wskazanym adresem zastali sprawców awantury, tj. 31-letnią kobietę i jej o rok starszego konkubenta. Uwagę policjantów szybko zwróciły obecne także w mieszkaniu dzieci. 11-letni chłopiec, 7-letnia dziewczynka i ich 8-miesięczna siostra, wyglądały na przestraszone zachowaniem swoich rodziców.

Podczas legitymowania od kobiety i mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. 31-latka poinformowała interweniujących policjantów, iż podczas awantury została uderzona w twarz przez jej partnera. Oznajmiła również, że obecnie znajduje się w czwartym miesiącu ciąży. Policjanci w obawie o dobro dzieci, natychmiast powiadomili o zajściu dyżurnego komendy. Na miejsce wezwano lekarza, który stwierdził, że zarówno dzieci, jak i kobieta nie wymagają hospitalizacji. Pijani rodzice zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Trójkę roztrzęsionych dzieci policjanci pozostawili pod opieką babci.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 31-letnia matka oraz jej konkubent mają w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Para usłyszała już zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O zachowaniu nieodpowiedzialnych rodziców został poinformowany prokurator oraz sąd rodzinny. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Kultura
9 minut temu „Jestem ze Śląska, czyli Znikąd. Bo kim są Ślązacy?” Wspominamy znamienne słowa Kazimierza Kutza

Dosadne, mocne, niejednokrotnie wulgarne, ale przede wszystkim nie pozwalające pozostawać obojętnym.

News
około 1 godziny temu Kierowca był tak pijany, że nie przeszkadzała mu jazda bez... opony! [ZDJĘCIA]

Policjanci z Namysłowa spotkali się z niecodzienną sytuacją.

News
2 godzin temu Rok więzienia w zawieszeniu za śmierć dwóch nastolatek

Arkadiusz O., potrącił na przejściu dla pieszych trzy osoby, dwie z nich zginęły. Zapadł wyrok w jego sprawie.

News, Kultura, Koncerty
3 godzin temu Zespół Scorpions zagra w Gliwicach! [BILETY, SCORPIONS GLIWICE 2019]

Zespół Scorpions zagra koncert w Gliwicach. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi