Czytasz: Pijana matka opiekowała się noworodkiem

Pijana matka opiekowała się noworodkiem

Patrol Przyjazny Dziecku namierzył kobietę, która zajmowała się dzieckiem pod wpływem alkoholu.

„Patrol Przyjazny Dziecku” to wspólna inicjatywa sosnowieckich policjantów i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Działania takie prowadzone są od marca ubiegłego roku. Patrol monitoruje te rodziny, w których może być zagrożone bezpieczeństwo dziecka.

„Przyjazny patrol”, czyli pracownik ośrodka oraz dzielnicowy, odwiedzają wytypowane rodziny w piątki i soboty w godzinach popołudniowo-wieczornych.

W wyjątkowych sytuacjach patrol taki może być także kierowany do wsparcia przy interwencjach związanych z przymusowym odebraniem dziecka. Jest to pomoc dla policjantów z patrolu prewencji, którzy mogą skupić swą uwagę na sprawcy i ofierze przemocy, będąc pewnym, że „przyjazny patrol” zajmie się w tym czasie dzieckiem.

To właśnie w ramach „ Patrolu Przyjaznego Dziecku” wytypowano jedną z rodzin, mieszkającą w centrum miasta. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sosnowcu i pracownik socjalny odwiedzili świeżo upieczoną matkę.

Okazało się, że 32-letnia kobieta jest nietrzeźwa, mimo że pod jej opieką było 3-tygodniowe dziecko. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2,6 promila alkoholu.

W trakcie interwencji matka stała się agresywna i konieczne okazało się umieszczenie jej w izbie wytrzeźwień. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. O dalszym losie 32-latki zadecyduje prokurator.

Czytaj więcej