Silesion.PL

serwis informacyjny

Pijana matka leżała na trawniku. Policjanci zaopiekowali się chłopcem

fot. Śląska Policja

W trakcie sylwestrowej imprezy na Polach Marsowych w Parku Śląskim podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, policjanci z Nieetatowej Grupy Wsparcia Oddziału Prewencji Policji w Katowicach stanęli na straży opieki nad kilkuletnim chłopcem, którego matka kompletnie pijana leżała na trawniku. Sytuacja, która wywołała zaniepokojenie, skłoniła funkcjonariuszy do szybkiej reakcji i troskliwej opieki nad przerażonym dzieckiem.

Około 20:00 jedna z uczestniczek imprezy sylwestrowej w Chorzowie zaniepokojona zgłosiła policji obecność kompletnie pijanej kobiety, leżącej na trawniku i mającej pod swoją opieką małe dziecko. Policjanci natychmiast zareagowali, ruszając na pomoc. Głośna impreza, obok leżąca na ziemi matka, z którą nie ma kontaktu, spowodowały, że chłopiec wpadł w panikę. Był cały zapłakany, wystraszony i zmarznięty. Stróże prawa niezwłocznie zapewnili mu wsparcie i troskliwą opiekę. Uspokoili go, zapewniając o jego bezpieczeństwie, i umieścili w radiowozie, by ogrzać i zapewnić mu komfort psychiczny.

Dla 6-latka przetransportowanego do komendy policjanci zorganizowali miejsce do odpoczynku, puszczali mu bajki oraz wręczyli pluszowego misia, próbując w ten sposób pocieszyć i uspokoić go. Podczas oczekiwania na krewną chłopca, funkcjonariusze nadzorowali jego stan oraz kontaktowali się z potencjalnym opiekunem.

Wkrótce chłopiec został przekazany krewnym, ale przed tym policjanci zweryfikowali stan trzeźwości potencjalnej opiekunki, upewniając się, że będzie dla dziecka bezpieczna. W trakcie sprawdzania okazało się, że matka malucha miała w organizmie 2,5 promila alkoholu i została przewieziona do izby wytrzeźwień.

Sprawa ta teraz trafia w ręce śledczych, którzy mają zbadać, czy zachowanie matki nie stanowiło zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka. Sąd rodzinny zostanie poinformowany o zaistniałej sytuacji.

Apel policji kierowany jest do rodziców, zwracając uwagę na obowiązek zapewnienia dziecku trzeźwej opieki. Ponadto, kładzie się nacisk na podkreślenie roli policji jako instytucji, do której dzieci mogą zwrócić się o pomoc, zachęcając do nauki tego, że policjanci zawsze stanowią wsparcie i bezpieczeństwo.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Pijana matka leżała na trawniku. Policjanci zaopiekowali się chłopcem

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024