Czytasz: Piesi pod Hutą Katowice mogą już przejść

Piesi pod Hutą Katowice mogą już przejść

Dzięki naszej redakcji przeszkodę usunięto. Metalowa barierka zagradzała jedyne przejście dla pieszych przy remontowanym pod Hutą Katowice wiadukcie.

- Tylko patrzeć jak dojdzie tu do nieszczęścia - mówili dąbrowianie i pokazywali na tor przeszkód, który pojawił się niedaleko byłej Huty Katowice, a obecnego ArcelorMittal. Przy jedynym przejściu dla pieszych na tutejszym wiadukcie.

Ekip budowlana, która od wiosny tego roku remontuje obiekt, na kładce położyła spiłowaną niebieską barierkę. W efekcie ci, którzy chcieli dostać się na drugą stronę, ryzykowali przynajmniej obitymi kolanami.

Docelowa kładka jest już na finiszu

Silesion stanął w ich obronie. Zwróciliśmy się do dąbrowskiego urzędu miasta i wykonawcy oszacowanego na 5 mln zł remontu. - Docelowa kładka dla pieszych jest już niemal gotowa i niebawem zostanie zamontowana na gotowej już części wiaduktu. Ruch w tej chwili odbywa się rzeczywiście tędy, tzw. kładką tramwajową, którą wydzierżawiliśmy od Tramwajów Śląskich – tłumaczył Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu. Zapewniał, że władze miasta zwrócą uwagę będzińskiej spółce Banimex – wykonawcy remontu. Z kładki zniknąć miała niebieska barierka.

Dotrzymali słowa

Wykonawca prac właśnie spełnił swoją obietnicę. - Przeszkody zostały usunięte – poinformował nas Dariusz Tokarczyk, przedstawiciel Banimeksu i dyrektor kontraktu. Dodał, że niebawem zmiany odczują nie tylko piesi, ale także kierowcy. Połowa wiaduktu (był rozbierany i budowany od nowa) jest już gotowa. - Czekamy na odbiory techniczne nitki północnej. Gdy będą już gotowe, przeniesiemy na nią ruch kołowy, a zajmiemy się drugą stroną obiektu – zaznacza Tokarczyk.

Czytaj więcej