News

Piesi pod Hutą Katowice mogą już przejść

Dzięki naszej redakcji przeszkodę usunięto. Metalowa barierka zagradzała jedyne przejście dla pieszych przy remontowanym pod Hutą Katowice wiadukcie.

- Tylko patrzeć jak dojdzie tu do nieszczęścia - mówili dąbrowianie i pokazywali na tor przeszkód, który pojawił się niedaleko byłej Huty Katowice, a obecnego ArcelorMittal. Przy jedynym przejściu dla pieszych na tutejszym wiadukcie.

Ekip budowlana, która od wiosny tego roku remontuje obiekt, na kładce położyła spiłowaną niebieską barierkę. W efekcie ci, którzy chcieli dostać się na drugą stronę, ryzykowali przynajmniej obitymi kolanami.

Docelowa kładka jest już na finiszu

Silesion stanął w ich obronie. Zwróciliśmy się do dąbrowskiego urzędu miasta i wykonawcy oszacowanego na 5 mln zł remontu. - Docelowa kładka dla pieszych jest już niemal gotowa i niebawem zostanie zamontowana na gotowej już części wiaduktu. Ruch w tej chwili odbywa się rzeczywiście tędy, tzw. kładką tramwajową, którą wydzierżawiliśmy od Tramwajów Śląskich – tłumaczył Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu. Zapewniał, że władze miasta zwrócą uwagę będzińskiej spółce Banimex – wykonawcy remontu. Z kładki zniknąć miała niebieska barierka.

Dotrzymali słowa

Wykonawca prac właśnie spełnił swoją obietnicę. - Przeszkody zostały usunięte – poinformował nas Dariusz Tokarczyk, przedstawiciel Banimeksu i dyrektor kontraktu. Dodał, że niebawem zmiany odczują nie tylko piesi, ale także kierowcy. Połowa wiaduktu (był rozbierany i budowany od nowa) jest już gotowa. - Czekamy na odbiory techniczne nitki północnej. Gdy będą już gotowe, przeniesiemy na nią ruch kołowy, a zajmiemy się drugą stroną obiektu – zaznacza Tokarczyk.

Czytaj więcej

 

Napisz do autora m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Szkoła