Czytasz: Pies Fijo znalazł dom!
Skatowany w lutym przez swojego właściciela pies Fijo wreszcie ma dom!

Dobre wieści płyną z Łodzi: skatowany w lutym 2018 roku przez swojego właściciela pies spędził dziś pierwszą noc w swoim nowym domu. Jak podaje na swoim fanpage’u fundacja „Judyta”, Fijo znalazł rodzinę, która postanowiła się nim zaopiekować.

„Wczoraj, dostałam najlepszy prezent Imieninowe EVER. Tak stało się to na co wszyscy czekaliśmy, na co czekała cała Polska. Dzisiejsza noc jeden z naszych podopiecznych spędziłw swoim domu a właściwie w lozku. Będzie to jeszcze dom tymczasowy, bo z powodów prawnych nie może zostać domem stałym ale pewien psi bohater od dziś nie jest już sam. Ma dwójkę psich przyjaciół, ogromny dom, swój pokój i rodzinę, która wierzę w to mocno pokocha go całym sercem i da radę wszelkim problemom, które towarzyszą psiakowi niepelnoSPRYTNEMU.

Po tym co zrobił jego były wlasciciel, wierzę w to mocno będzie już miał wspaniałe i szczęśliwe życie. Zamieszka w Łodzi. 

FIJO.... Szyszunio kochana, bądź szczęśliwy!” - pisownia oryginalna.

Historią Fija żyła cała Polska: czteromiesięczne wówczas zwierzę zostało skatowane przez swojego właściciela. Skutkiem tego miało m.in. powybijane zęby, złamaną szczękę, kość udową oraz dotkliwy uraz kręgosłupa, który doprowadził do paraliżu tylnych łap. Psa znalazła żona oprawcy, mężczyzna natomiast uciekł i był poszukiwany listem gończym.

Fijo przeszedł serię zabiegów chirurgicznych i długą rehabilitację, musiał również nauczyć się na nowo poruszać. Pies chodzi dzięki specjalnemu wózkowi inwalidzkiemu, a pełnej sprawności nie odzyska nigdy. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego dramat ostatecznie się skończył, a Fijo znalazł się pod opieką nowych, troskliwych właścicieli.

Zdjęcia pochodzą z fanpage’a fundacji Judyta