Czytasz: Pierwszy najemca nowej hali w parku przemysłowym

Pierwszy najemca nowej hali w parku przemysłowym

Decyzja o budowie nowej hali strzałem w dziesiątkę - mówi prezydent Częstochowy.


Spółka zajmująca się nowoczesnymi usługami sterylizacji wyrobów medycznych będzie pierwszym najemcą nowej hali zbudowanej przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie w parku przemysłowym na terenie tamtejszej strefy ekonomicznej.

Jak poinformował w piątek częstochowski magistrat, firma Steriservice uzyskała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. Będzie pierwszym najemcą nowej hali magazynowo-produkcyjnej zbudowanej przez należącą do miasta ARR na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Hala powstała na wchodzącej w skład KSSE nieruchomości przy ul. Ekonomicznej, na tzw. terenie inwestycyjnym „Skorki”. Ma łączną powierzchnię najmu 3,7 tys. m kw. - to przestrzeń magazynowo-produkcyjna z zapleczem socjalno-biurowym. Budowa hali została już zakończona; obecnie trwają prace związane z porządkowaniem i zagospodarowaniem terenu.

 „Decyzja o budowie nowej hali dla potrzeb inwestorów okazała się strzałem w dziesiątkę” - ocenił, cytowany w informacji miasta, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. „Przygotowane powierzchnie, których najemcy będą mogli korzystać ze strefowych zwolnień podatkowych, są dodatkowym magnesem dla firm; jak się okazuje - także tych inwestujących w innowacyjne technologie” - uznał.

Taką działalność będzie tam prowadziła spółka Steriservice, mająca dotychczas swoją siedzibę przy częstochowskiej ul. Traugutta. W jednym z modułów nowej hali – zgodnie z informacją KSSE - będzie ona wykonywała usługi sterylizacji wyrobów medycznych przy zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Miasto akcentuje, że inwestor dołączy do licznego w Częstochowie grona rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw z polskim kapitałem. KSSE podała, że w związku z inwestycją na terenie strefy firma planuje zatrudnienie co najmniej 10 nowych pracowników oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych o łącznej wartości prawie 11 mln zł.

Jeszcze poprzednie władze KSSE wskazywały, że starają się budować ofertę dla małych i średnich firm; w minionych latach takie przedsiębiorstwa stanowiły blisko połowę nowych inwestorów w tej strefie.

W ostatnich tygodniach prezes KSSE Janusz Michałek szacował, że strefa zamknie 2017 r. liczbą ok. 40 pozyskanych projektów o rekordowej wartości przeszło 3 mld zł. Dzięki nowym inwestycjom powstanie co najmniej 1,4 tys. miejsc pracy.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich stref pod względem liczby inwestycji - ponad 220 firm polskich i zagranicznych realizuje tu projekty, warte ponad 24 mld zł, dające zatrudnienie ponad 60 tys. osób. KSSE zajmuje ponad 2,6 tys. ha w 45 gminach w woj. śląskim, opolskim i małopolskim. (PAP)

autor: Mateusz Babak

Czytaj więcej