Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwszy międzynarodowy turniej Airsoft Team Poland Tournament w Polsce. Dynamiczny sport na najwyższym poziomie

fot. ATPTournament.

W nadchodzący weekend, 24-25 lutego, Katowice staną się areną dla pierwszego międzynarodowego turnieju Airsoft Team Poland Tournament – czyli aktywnego sportu „speedsoft” – rywalizacji polegającej na skradaniu i strzelaniu. Impreza – organizowana przez Fundację Akademia Kultury „TAK” przy wsparciu MOSiR Katowice odbędzie się na terenie ośrodka sportowego „Kolejarz”. To wydarzenie towarzyszy otwarciu tegorocznego sezonu Airsoft Team Poland, zapowiadając się jako najbardziej ekscytujący dotychczas.

Jesteśmy dumni, że Katowice po raz kolejny zostały wybrane jako miejsce organizacji turnieju speedsoft. Nasze miasto jest otwarte zarówno na klasyczne dyscypliny sportowe jak i te bardziej futurystyczne. Bazując na doświadczeniu kilkuletniej współpracy z ekipą ATP Tournament jesteśmy pewni, że nadchodząca impreza również pod względem realizacji i wykorzystanych technikaliów, będzie stała na najwyższym poziomie. To kolejny krok w pozycjonowaniu Katowic na międzynarodowej sportowej mapie mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Co to jest ten speedsoft?

– Airsoft Team Poland Tournament to cykl zawodów w dynamicznym sporcie “speedsoft”, opartym na strzelaniu plastikowymi kulkami z replik broni palnej. Ten fascynujący sport, przypominający popularne gry komputerowe, takie jak Counter Strike czy Call of Duty, zdobywa coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi Piotr Kaczkowski, Project Manager ATPTournament.

Speedsoft również polega na rywalizacji składających się z kilku zawodników drużyn, ale jest o wiele szybszy i bardziej dynamiczny – w porównaniu z innymi strzelankami. Opiera się on na agresywnej taktyce, w której bardzo dużo się biega i też trzeba czasami pokonywać przeszkody: czołgając się, skacząc czy wykonując ślizgi. Stąd też konieczność posiadania niezłej kondycji, by móc sprostać tym wszystkim zadaniom i stanowić wsparcie dla swojego zespołu.

Międzynarodowe rozgrywki w Katowicach

Na imprezę zjeżdżają drużyny z Czech, Francji, Rumunii oraz Łotwy, aby zmierzyć się z polskimi zawodnikami. Blisko 70 graczy będzie rywalizować o puchar oraz nagrody ufundowane przez europejskich sponsorów. To nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale także do wymiany doświadczeń i integracji międzynarodowej społeczności airsoftowej.

Rozgrywki będą transmitowane na żywo w internecie, umożliwiając kibicom śledzenie zmagań graczy w czasie rzeczywistym. Ponadto dla tych, którzy chcą osobiście przeżyć atmosferę turnieju, dostępne będą miejsca na trybunach. Warto dodać, że wstęp dla publiczności jest darmowy, co zachęca do licznej obecności fanów i ciekawskich obserwatorów.

Ekscytujące widowisko w MOSiRowym OS „Kolejarz”

Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 i potrwa do niedzielnego popołudnia, kończąc się o godzinie 16:00. Planowane jest aż 150 rund, a uczestnicy mają możliwość wykorzystania imponującej liczby pół miliona plastikowych kulek. To obietnica nie tylko intensywnej rywalizacji, ale także widowisko dla wszystkich miłośników dynamicznego sportu.

Airsoft Team Poland Tournament to wydarzenie, które nie tylko promuje sportową pasję, ale także integruje społeczność graczy na międzynarodowym poziomie. Katowice stają się areną dla najlepszych zawodników, którzy w duchu fair play i rywalizacji dostarczą niezapomnianych emocji fanom tego unikatowego sportu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024