Czytasz: Pierwsi najemcy pracują już w .KTW I [ZDJĘCIA]

Pierwsi najemcy pracują już w .KTW I [ZDJĘCIA]

A kolejni urządzają swoje biura.

Biurowiec .KTW I, zrealizowany przez firmę TDJ Estate w sąsiedztwie ikonicznego Spodka, w czerwcu oficjalnie rozpoczął działalność. Obecnie progi holu głównego codziennie przekracza prawie pół tysiąca osób. Liczba ta sukcesywnie rośnie, bowiem do budynku zawitali nowi najemcy, którzy prowadzą intensywne procesy rekrutacyjne.

Komercjalizacja biurowca .KTW I, rozpoczęta równolegle z uruchomieniem budowy kompleksu, jest w toku i przynosi zadowalające rezultaty. W gronie najemców znaleźli się: Fujitsu, Teleperformance, EY, TDJ S.A. i Gastromall Group.

W ostatnim czasie wykończony został lokal dla Banku Handlowego w Warszawie S.A., który wynajął ok. 530 mkw. powierzchni na poziomie +8. W październiku rozpocznie tam funkcjonowanie oddział Citigold, dedykowany do obsługi klientów private banking. Trwają rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wynajmem dostępnej powierzchni. Wkrótce część z nich zostanie sfinalizowana długoterminowymi umowami najmu.

Największym najemcą, który zagościł w .KTW I jest Fujitsu Global Service Delivery Unit (GSDU), japońska firma zajmująca się dostarczaniem usług i produktów zarówno dla Fujitsu, jak i klientów z całego świata. Poza Polską GSDU obecne są w Rosji, Portugalii, na Filipinach, w Malezji, Indiach i Kostaryce. Pracownicy japońskiego giganta zajęli biura ulokowane na dwóch z czterech docelowych kondygnacji. Jeszcze przed faktycznym uruchomieniem działalności w biurowcu firma ogłosiła rekrutację specjalistów do sześciu linii biznesowych, odpowiadających globalnym potrzebom klientów Fujitsu na świecie. Firma planuje w najbliższym czasie zatrudnienie ok. 200 pracowników.

- Poszukiwani są specjaliści IT w zakresie infrastruktury, baz danych, sieci, zarządzania infrastrukturą i wielu innych. Potrzebujemy specjalistów z zakresu IT aplikacji, czyli programistów, testerów oprogramowania, analityków biznesowych, a przede wszystkim ludzi kreatywnych, innowacyjnych. Szczególnie do działu R&D. Poszukiwani są również lingwiści - w Polsce obsługujemy obecnie klientów w 17 językach - mówi Piotr Jankowski, Dyrektor Zarządzający Fujitsu GSDU Polska.

W czerwcu w .KTW I jako jedni z pierwszych pojawili się pracownicy EY. W biurze zlokalizowanym na kondygnacji +7 pracuje ok. 130 osób, które realizują pełny zakres usług audytowych, doradczych, prawnych oraz księgowych.

- Nasze biuro zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią EY@Work, której celem jest stworzenie nowoczesnego środowiska pracy jako narzędzia ułatwiającego świadczenie usług na najwyższym poziomie, jak również pozyskiwanie najlepszych specjalistów do firmy EY. Nasi pracownicy korzystają z możliwości, jakie daje tak nowoczesny budynek i jego lokalizacja w ścisłym centrum miasta. Cieszymy się, że do budynku wprowadzają się nowi najemcy - mówi Leszek Lerch, Partner, Dyrektor biur regionalnych EY.

W budynku od lipca działa również lokal gastronomiczny City Break – autorski koncept Gastromall Group dedykowany dla kompleksu .KTW. Serwowane są w nim zarówno tradycyjne, ale także wegetariańskie i wegańskie propozycje śniadań, lunchów, deserów i przekąsek. Z oferty chętnie korzystają nie tylko pracownicy biurowca, ale również osoby z zewnątrz. Ofertę gastronomiczną biurowca uzupełnia Restauracja ISTO, która rozpoczęła działalność w drugiej połowie sierpnia i proponuje wyrafinowane menu komponowane przez zespół szefa kuchni – Patryka Duszy.

- Czujemy się już częścią tej społeczności, która skupiona jest wokół budynku .KTW I; pracowników, mieszkańców Katowic, gości Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego - mówi Piotr Niemiec, właściciel Gastromall Group. - W budynku działają dwie nasze restauracje, z obu jesteśmy dumni, bo włożyliśmy mnóstwo pracy, żeby spełnić wysokie oczekiwania najemców i jesteśmy przekonani, że się udało - dodaje.

Do obiektu .KTW I, a konkretnie na kondygnację +2, zawitali również pracownicy Teleperformance Polska. To już druga siedziba światowego lidera contact center zlokalizowana w stolicy Górnego Śląska. Pracownicy operujący z .KTW I są odpowiedzialni za wsparcie produktów jednego z najbardziej znanych producentów elektroniki użytkowej (komputerów, tabletów, smartfonów itp.).

- Dla naszego nowego klienta pracuje już blisko 100 nowych pracowników. Intensywna rekrutacja trwa jednak w najlepsze, ponieważ w najbliższych miesiącach planujemy zwiększenie zatrudnienia o kolejne 100 osób. Pachnące świeżością i nowoczesne, świetnie zaprojektowane biuro z widokiem na legendarny Spodek podoba się wszystkim. Jest to idealne miejsce do pracy i prowadzenia biznesu, nawet dla najbardziej wymagających klientów - mówi Mariusz Odkała, Prezes Zarządu Teleperformance Polska.

W drugiej połowie września do .KTW I wprowadzili się również pracownicy spółek TDJ. Zajęli oni biuro znajdujące się na kondygnacji +6, do której przynależy przestronny taras widokowy.