Czytasz: Pieniądze w śmieciach. To była tajna „akcja” policji

Pieniądze w śmieciach. To była tajna „akcja” policji

70-latka po telefonie z „komendy” pobiegła do banku, a wybrane pieniądze wrzuciła do kosza na śmieci. Myślała, że będzie przynętą w zorganizowanej przeciw oszustom akcji policji.

W miniony piątek po południu śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu częstochowskiej komendy namierzyli i zatrzymali 14-latka podejrzewanego o udział w oszustwie. Mundurowi, w trakcie przeszukania, znaleźli przy nim 10,5 tys. zł.

Jak ustalili stróże prawa, odzyskana gotówka została wypłacona przez 70-latkę w banku i wrzucona do kosza na śmieci przy al. Niepodległości w Częstochowie.

- Starsza kobieta została wprowadzona przez oszustów w błąd - mówi oficer dyżurny policji w Częstochowie. Dodaje, że 70-latka cały czas myślała, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji i dzięki swojemu działaniu przyczyni się do zatrzymania przestępców.

Co ciekawe, początkowo tożsamość pokrzywdzonej była nieznana. Policjanci dotarli jednak do kobiety już następnego dnia po zatrzymaniu 14-latka. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny. Śledczy ustalają tożsamość innych osób, które mogły brać udział w przestępczym procederze.

Czytaj więcej