Czytasz: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

To jedno z najliczniejszych w roku zgromadzeń na Jasnej Górze.

W niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędą się główne uroczystości 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Dwudniowe spotkanie, które rozpoczęło się w sobotę wieczorem, w tym roku przebiega pod hasłem: "Idźcie i głoście". Kulminacyjnym punktem pielgrzymki będzie przedpołudniowa msza św. Przewodniczyć jej będzie oraz homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja co roku gromadzi dziesiątki tysięcy uczestników i należy do najliczniejszych w roku zgromadzeń na Jasnej Górze. Wraz z sympatykami tej katolickiej rozgłośni radiowej w Częstochowie modlą się również przedstawiciele rządu i inni politycy.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja 2017:

Radio Maryja to jedyna ogólnopolska katolicka rozgłośnia radiowa, założona 8 grudnia 1991 r. Należy do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W ciągu minionych lat działalności przy Radiu Maryja powstały Telewizja Trwam, Nasz Dziennik, miesięcznik "W Naszej Rodzinie", a także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja "Lux Veritatis" i Fundacja "Nasza Przyszłość".

Czytaj więcej