Czytasz: Piękne rysie żyją na Żywiecczyźnie. Przyłapała ich kamera! [WIDEO]

Piękne rysie żyją na Żywiecczyźnie. Przyłapała ich kamera! [WIDEO]

Wszystko po to, by móc oglądać te piękne drapieżniki.

Członkowie Stowarzyszenia dla Natury Wilk z Twardorzeczki rozstawili w Beskidzie Żywieckim wideopułapki. Wszystko po to, by móc oglądać te piękne drapieżniki. Na filmie, który zamieścili w sieci można zobaczyć jak rysie spacerują po beskidzkim lesie. 

Zobacz wideo:

Filmik jest krótki, ma zaledwie dwie minuty. Można jednak zaobserwować na nim samicę rysia z małymi i pięknego samca. 

Ciężko jest stwierdzić, ile rysi zamieszkuje Beskid Żywiecki. Wiadomo jednak, że koty są od dawna stałymi mieszkańcami tego terenu. Nie są niebezpieczne, wręcz przeciwne. Nie wykazują się praktycznie żadną agresją wobec człowieka i są raczej płochliwe. Po lesie spacerują prawie zawsze nocą. Zobaczenie rysia na własne oczy w jego środowisku naturalnym jest niemal niemożliwe, zwłaszcza w górach, gdzie są gęste świerkowe lasy i skomplikowane warunki terenowe. Drapieżniki występują również w Beskidzie Śląskim i Małym.

Rysie są ssakami drapieżnymi z rodziny kotowatych. Ich populacja w Polsce szacowana jest na ok. 300 osobników. Dorosły ryś może mierzyć od 100 do 150 cm. Wysokość w kłębie sięga 75 cm.

Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” istnieje od 1996 r. Siedzibę ma w Twardorzeczce u stóp Skrzycznego. Zajmuje się ochroną przyrody, a szczególnie działaniami na rzecz ssaków drapieżnych - wilków, rysi, niedźwiedzi, wydr, borsuków i innych gatunków. Jego członkowie prowadzą działalność edukacyjną i badawczą.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News
32 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?

Czytaj więcej

#beskid żywiecki #rysie