Czytasz: Drzewa pozwolą... naładować telefon

Drzewa pozwolą... naładować telefon

Nietypowe rośliny pojawiły się w pięciu lokalizacjach na terenie Piekar Śląskich.

Drzewa, które właśnie wyrosły w Piekarach Śląskich pozwolą ekologicznie naładować telefon, ale także uzupełnić powietrze w kołach roweru. To nowy projekt EkoParku, który sadzi drzewka wspólnie z miastem.

Zielone ładowarki z panelami fotowoltaicznymi znaleźć można na piekarskim ryneczku w Szarleju, na dworcu autobusowym na osiedlu Wieczorka, przy ośrodku Kultury „Andaluzja” w Brzozowicach-Kamieniu i na skwerze olimpijczyków w Brzezinach Śląskich. Ostatnie urządzenie stanęło przy Kopcu Wyzwolenia.

Telefon naładujesz na przystanku albo w autobusie

- To innowacyjne rozwiązanie. Wykorzystujemy odnawialne źródła energii do ładowania telefonu i zasilania kompresora, poprzez miejską sieć hot spotów oferujemy dostęp do wi-fi, a jednocześnie wykorzystujemy nową powierzchnię reklamową wraz z nagraniami audio. To co wyróżnia nas od innych miast, gdzie już pojawiły się podobne rozwiązania, to wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności i rozmieszczenie ładowarek równomiernie na terenie całego miasta, dzięki czemu ten projekt jest bardziej spójny i dostępny dla wszystkich - tłumaczy Karolina Wadowska, prezes Parku Przemysłowego EkoPark.

Rowerzyści przy każdej z ładowarek znajdą również zestaw naprawczy dla rowerów. Prośby o ich zamontowanie w mieście pojawiały się z tego środowiska już wielokrotnie.

- Jako pierwsi zainwestowaliśmy w Parkanizera, mamy Nochala, który sprawdza jakość powietrza, a teraz robimy kolejny krok - mówi Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Kultowy telefon znów w sprzedaży!

- Właśnie w ten sposób chcemy się wyróżniać, tak promować i w ten sposób przyciągać inwestorów - dodaje.

Przewodnik audio przybliży historię miasta, ciekawe miejsca, ale też wskaże atuty inwestycyjne naszego miasta.

Czytaj więcej