Silesion.PL

serwis informacyjny

Personalizowane etui na telefon – ochrona i ozdobny gadżet w jednym

Personalizowane etui na telefon – ochrona i ozdobny gadzet w jednym

Personalizowane etui na telefon – ochrona i ozdobny gadzet w jednym

Uszkodzenie smartfona może zdarzyć się praktycznie zawsze. Na dodatek każdemu z nas. Obojętnie więc, czy posiadamy budżetowy telefon, czy najnowszego flagowca, mądrze zrobimy, zaopatrując się w etui ochronne. Wielu z nas zapewne zależy, żeby oprócz właściwości zabezpieczających case był ponadto stylowy. Czy to możliwe? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.

Czym kierować się przy wyborze case’a na telefon?

Wybierając etui do smartfona, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego właściwościami ochronnymi. Nie oznacza to jednak, że musimy przestać zwracać uwagę na jego wygląd. Szczególnie że wiele z dostępnych na rynku etui do telefonów Apple’a, Samsunga, Xiaomi i innych może mocno zainteresować nas swoim designem.

Dla niektórych interesujące będą przezroczyste, cienkie i ledwo zauważalne case’y, dla innych zaś ich wersje kolorystyczne lub te z nadrukiem. Jeśli rzeczywiście zależy nam w równym stopniu na ochronie i wyglądzie, to nie jesteśmy na straconej pozycji i znajdziemy produkt nam odpowiadający.

Profesjonalne etui ochronne do Samsunga Galaxy S21 Ultra

Etui na telefon jako gadżet najlepiej w drugiej kolejności

Stylowe etui, które gruntownie chroni nasze urządzenie, może nam służyć przy okazji jako ozdobny gadżet. Wyłącznie przy okazji, ponieważ nie powinno to być jedyne kryterium wyboru, jakkolwiek by nam się dany case podobał. Dobrze, żeby etui traktować przede wszystkim jako pełnowartościowe akcesorium ochronne.

Załóżmy, że szukamy etui na telefon Samsung Galaxy S21 Ultra. Jako że to flagowiec z górnej półki cenowej, nie chcielibyśmy dopuścić do uszkodzenia jego obudowy, co wiązałoby się z wydaniem dodatkowych, niemałych pieniędzy na naprawę lub wymianę tyłu.

I tak już sporo zapłaciliśmy, a wielokrotnie mniejszą kwotę możemy przeznaczyć na case’a, który pozwoli zapobiec takim niemiłym przygodom. Niezależnie od tego jaki smartfon posiadamy, możemy w tym celu wybrać np. personalizowane etui na telefon od 3MK.

Etui 3mk Matt Case Strawberry dla iPhone’a 13 Pro

Czy warto kupić personalizowane etui na telefon?

Z pewnością tak, ale pod warunkiem, że nie będzie dla nas tylko ozdobą, lecz przede wszystkim jakościowym produktem spełniającym swoje funkcje ochronne. Nie jest zresztą powiedziane, że mniej designerskie case’y nie będą nam się podobać.

Wizualnie zadowalać nas mogą nawet etui pancerne czy inne przeznaczone do korzystania w trudnych warunkach. Szczególnie jeśli najokazalsze z możliwych do wyboru etui zbudowane jest z materiału o zaledwie 1,5 mm grubości.

Pamiętajmy, że wytrzymałość i odporność na upadki to podstawa, a tym lepiej, jeśli cechy te są dodatkowo udokumentowane testami. Jeśli według nich smartfon w etui potrafi przetrwać 26 uderzeń o ziemię z wysokości od 125 do 185 cm, to jest to dobry punkt wyjścia.

Inne istotne atrybuty, które powinny przykuć naszą uwagę, to m.in. wzmocnione narożniki, podwyższane krawędzie wokół obiektywów oraz zabezpieczenie wystających przycisków.

Ochrona do kwadratu – co możemy w tym celu zrobić?

Obojętnie, czy stawiamy wyżej ochronę, czy design (albo na równi to i to), pomyślmy nad profesjonalną ochroną telefonu przy użyciu także innych akcesoriów. Po to, żebyśmy nie musieli się zastanawiać nad tym, czy Xiaomi, Samsung lub Apple obudowy i ekrany produkują solidne, czy też nie.

Godnym polecenia równoległym krokiem do kupna etui jest zafundowanie sobie folii ochronnej lub szkła hartowanego na ekran. Bez większych trudności znajdziemy tego typu akcesoria dopasowane do case’ów, tak że nie będzie potrzeby wybierania między jednym i drugim.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author