Silesion.PL

serwis informacyjny

Pepco przekazuje kolejny milion dla dzieci w potrzebie

Pepco spełnia marzenia najmłodszych kontynuując współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja i przekazuje kolejny milion dla dzieci w potrzebie fot Tomasz Tolloczko

Pepco po raz kolejny wspiera dzieci oraz młodzież będącą pod opieką Fundacji Świętego Mikołaja i przekazuje na wsparcie ich rozwoju w 2024 roku darowiznę w wysokości 1 mln złotych. 600 tys. zł już przeznaczono na Stypendia Św. Mikołaja, pozostałe środki powędrują do Przystani Św. Mikołaja oraz Akademii Liderów. Dzięki pomocy finansowej, którą ufundowała firma, wiele dzieci w potrzebie będzie mogło realizować swoje marzenia i rozwijać zdolności.

Pepco jest partnerem strategicznym programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja. Program został stworzony z myślą o wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci z niezamożnych rodzin. Dziękitemu wiele talentów ma szansę zostać dostrzeżonych i rozwiniętych.Efektem współpracy Pepco i Fundacji, która rozpoczęła się w 2020 roku, są już tysiące pozytywnie opowiedzianych historii młodych ludzi. W tym roku szkolnym 214 zdolnych uczniów rozwinie skrzydła dzięki rocznym stypendiom od Pepco.

Bardzo dziękuję za możliwość rozwoju mojej pasji. Dzięki stypendium mogłem kupić trąbkę wyższej klasy. Marzyłem o tym od dawna, ale z powodu niewystarczających środków finansowych moje marzenie wciąż odwlekało się w czasie. Tym większa moja radość, że dzięki wsparciu darczyńcy moje największe pragnienie się spełniło i teraz gram na własnym wymarzonym “Bachu 43” – opowiada Filip z Gostynina, stypendysta Pepco.

Kolejnym obszarem pomocy w ramach przekazanej kwoty jest wsparcie sześciu Przystani Św. Mikołaja: w Bielsku-Białej, Mławie, Szczecinku, Łomży, Gdańsku i Ełku. Przystanie realizują działania integracyjne i edukacyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy m.in. zajęcia sportowo-taneczne, muzyczne, ceramiczne czy psycho-edukacyjne. Firma wsparła również Akademię Liderów – program rozwojowy, który uczy młodzież zarządzać projektami społecznymi. Uczestnicy akademii zyskają roczne stypendium w wysokości minimum 3 tys. zł, które mogą przeznaczyć na pogłębianie swoich pasji.

Jesteśmy wdzięczni za to, w jaki sposób Pepco już od wielu lat wspiera naszych podopiecznych. Dzięki tej pomocy dzieci w potrzebie mogą realizować swoje marzenia i rozwijać zdolności w różnych dziedzinach. Co daje im możliwość dostrzeżenia swojego potencjału, ale również zwiększa ich szanse na przyszły sukces – komentuje Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

W poprzednim roku z pomocy finansowej, którą przekazało Pepco skorzystało łącznie 645 osób. Pieniądze zostały wykorzystane m.in. na stypendia, działalność Przystani i wsparcie dzieci z ukraińskich rodzin. Część dofinansowania od Pepco zostaje również przeznaczona na nagrody dla szkół, które brały udział w konkursie „Solidarna Szkoła” i w wybitny sposób zaangażowały się w propagowanie idei solidarności.

W Pepco zdajemy sobie sprawę z ogromnej wartości, jaką ma edukacja dla rozwoju człowieka i społeczeństwa jako całości. Dlatego współpraca z Fundacją Świętego Mikołaja jest dla nas naturalnym wyborem. Niezwykłe historie, jakie z niej wynikają to dowód na to, że odpowiednie wsparcie może zmienić życie dzieci i ich rodzin. Inwestując w rozwój młodych ludzi, Pepco angażuje się w budowanie lepszej i bardziej sprawiedliwej przyszłości – podsumowuje Kasia Wilczewska, Head of Corporate Communication Pepco.

Warto dodać, że środki na wsparcie finansowe pochodzą ze sprzedaży charytatywnych misiów Pepco, które już od sześciu lat trafiają na sklepowe półki. W 2024 roku całość dochodu z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki pluszakom Pepco od lat realizuje projekty społeczne na rzecz dzieci i wspiera także Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundację Happy Kids, SOS Wioski Dziecięce, Projekt Life.On, czy Telefon Zaufania 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Oprócz Polski, misie dostępne są także w dwunastu krajach, w których jest obecne Pepco, m.in. w Rumunii, na Węgrzech, Czechach czy Słowacji. Na każdym rynku pomagają innej organizacji społecznej, ale wszystkie łączy jeden cel – wsparcie rozwoju i edukacji dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

***

Pepco, tak zwany value retailer, to najszybciej rozwijająca się europejska sieć handlowa, oferująca odzież dla całej rodziny i artykuły dla domu w bardzo atrakcyjnych cenach. Po blisko 20 latach nieprzerwanego rozwoju sklepy Pepco są obecnie odwiedzane przez miliony klientów przeprowadzających ponad 28 milionów transakcji miesięcznie. Firma, której główna siedziba mieści się w Poznaniu, zatrudnia obecnie ponad 30 tysięcy pracowników w 19 krajach w całej Europie i posiada sieć ponad 3600 sklepów.

Pierwsze sklepy Pepco otwarto w Polsce w 2004 roku, a w 2013 roku firma rozszerzyła swoją działalność na Czechy i Słowację. W okresie pomiędzy 2015 i 2017 rokiem sklepy marki pojawiły się w Chorwacji, na Węgrzech, na Litwie, w Rumunii i Słowenii. Od 2018 roku firma weszła na rynek łotewski, estoński, bułgarski, włoski, serbski, hiszpański, austriacki, niemiecki i grecki. Na wiosnę 2023 roku otworzyła pierwsze sklepy w Portugalii. Jesienią 2023 roku odbyło się otwarcie kolejnych w Bośni i Hercegowinie.

***

Fundacja Świętego Mikołaja od 25 lat zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży w potrzebie. Specjalizuje się w wyrównywaniu szans edukacyjnych. Od 2010 roku prowadzi ogólnopolski program stypendialny dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin we współpracy z ponad 300 szkołami z całego kraju. Wspiera i szkoli młodzież na lokalnych liderów w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Od 2018 roku nieustannie wspiera dzieci z Aleppo w Syrii, a od 2019 roku – dzieci z Ukrainy. Każdego roku Fundacja Świętego Mikołaja wspiera setki dzieci, by mogły rozwijać swoje talenty i uczyć się tego, o czym marzą.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024