Czytasz: Pełno strażaków na Bażantowie. Co się stało?

Pełno strażaków na Bażantowie. Co się stało?

Pięć wozów strażackich zjechało się w sobotę na katowickie Bażantowo. Okazało się jednak, że wezwanie było fałszywym alarmem.

Sygnały świetlne i dźwiękowe mocno zaniepokoiły mieszkańców. - Wybiegłam na zewnątrz, bo myślałam, że coś się pali. I to mocno, skoro pod blok podjechało aż pięć wozów strażackich – mówiła nam jedna z mieszkanek bloku przy ul. Zdzisława Hierowskiego. Okazało się jednak, że nie ma się czym niepokoić.

 

- Sytuacja szybko się wyjaśniła – mówi oficer dyżurny śląskiej straży pożarnej. Tłumaczy, że kilkanaście minut przed godz. 20, otrzymał zgłoszenie od lokatorki z bloku o numerze 70. - Twierdziła, że ulatnia się gaz – mówi oficer. Dodaje: - Na całe szczęście był to tylko fałszywy alarm, nie trzeba było ewakuować osiedla.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
13 minut temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
około 1 godziny temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
4 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
5 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
5 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.