Czytasz: 50-letni pedofil z Tychów zatrzymany!

50-letni pedofil z Tychów zatrzymany!

Poszukiwany listem gończym za molestowanie 12-letniej chorzowianki odpowie przed prokuratorem!

50-letni mieszkaniec Tychów, za którym 6 kwietnia 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała list gończy, jest już w rękach chorzowskich policjantów. Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj kiedy o godz. 8:00 zgłosił się do prokuratury, gdzie przyszedł w towarzystwie swojego obrońcy. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

- Mężczyzna z obrońcą stawił się dziś dobrowolnie do prokuratury i został niezwłocznie zatrzymany. Już wczoraj jego obrońca ustalał możliwości dzisiejszego zgłoszenia – mówi Cezary Golik, zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie. - Mężczyzna zgłosił się pod wpływem presji społecznej i listu gończego, jaki za nim wydano. To rozsądny krok – dodaje.

Tyszanin został przesłuchany i aresztowany. Za przestępstwa, jakich się dopuścił, grozi mu do 5 lat więzienia.

Pedofil z czarnego BMW

Tyszanin jest podjerzany o wielokrotne molestowanie 12-letniej dziewczynki z Chorzowa. 50-latek w grudniu zaczepił 12-latkę w drodze do szkoły. Powiedział, że nie wie jak trafić do dziewczyny, bo nie zna okolicy i poprosił dziewczynkę o pomoc w znalezieniu właściwego adresu. Mężczyzna wywiózł ją do innej dzielnicy miasta. Zaparkował w ustronnym miejscu, po czym zaczął się onanizować. Dziewczynka za milczenie otrzymała 50 zł. 20 grudnia sytuacja się powtórzyła, a mężczyzna zapowiedział, że za tydzień znów przyjedzie. Dziecko o wszystkim opowiedziała matce, która zgłosiła sprawę na policję. Tego samego dnia mama dziewczynki zauważyła, że ta ma pieniądze. Córka przyznała, że dostała je od pana z czarnego BMW. 

Nieudolna akcja policji

Pomimo tego, że mama Basi natychmiast zawiadomiła chorzowską policję, ci zwlekali z zasadzką na pedofila. Kiedy już ją zorganizowali, na miejsce wysłali oznakowany radiowóz.

 

 

Czytaj więcej