Czytasz: Pedofil z Katowic zatrzymany

Pedofil z Katowic zatrzymany

Zatrzymano 53-latka z Katowic, podejrzewanego o kontakt seksualny z nieletnią.

Intensywna praca tyskich śledczych doprowadziła do zatrzymania 53-latka, podejrzewanego o usiłowanie doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. To zachowania seksualne, które nie są stosunkiem płciowym.

Poszukiwany przez ponad pół roku mężczyzna usłyszał już zarzuty i odpowie za swoje czyny. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Tyscy policjanci z wydziału kryminalnego od listopada zeszłego roku prowadzili śledztwo nadzorowane przez tyską prokuraturę. Sprawa dotyczyła usiłowania doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. Dziewczynka pomogła sporządzić portret pamięciowy sprawcy, który za zgodą prokuratora został opublikowany w mediach. Przez cały ten czas funkcjonariusze weryfikowali informacje, które mogły pomóc w ustaleniu sprawcy. Ostatecznie policjanci doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o pedofilię 53-latka.

Mieszkaniec Katowic usłyszał już zarzut. Złożył wyjaśnienia, które dały śledczym i prokuratorowi podstawę do wnioskowania o tymczasowe aresztowanie pedofila. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy. Przestępstwo, którego się dopuścił 53-latek, zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej