Silesion.PL

serwis informacyjny

Pavol Staňo nowym trenerem Wisły Płock

Pavol Stano nowym trenerem Wisly Plock

Pavol Stano nowym trenerem Wisly Plock

Nowym trenerem Wisły Płock został Pavol Staňo. Szkoleniowiec przejął obowiązki po Macieju Bartoszku i związał się z nami kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Wraz z nim do klubu przychodzi jego asystent Norbert Guľa.

Pavol Staňo urodził się 29 września 1977 roku w miejscowości Čierne. Jeśli chodzi o jego piłkarką karierę, przez kilka sezonów występował w ZŤS Martin, lecz nabrała ona rozpędu od lata 2002 roku, gdy zanotował znakomity sezon w barwach FC Spartak Trnava. Następnie zdobył jeszcze superpuchar Słowacji z FC Artmedia Bratislava. Jako piłkarz tego klubu sensacyjnie awansował z nim do fazy grupowej Ligi Mistrzów 2005/2006, w której rozegrał sześć spotkań. Przed sezonem 2007/2008 trafił do Polski. Najbardziej kojarzy się go z Koroną Kielce, gdzie spędził cztery i pół sezonu. Ma jednak na koncie też krajowy puchar, zdobyty z Jagiellonią Białystok, a także występy w barwach Polonii Bytom, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Później, w 2018 roku, był w Bruk-Becie asystentem najpierw Jacka Zielińskiego, a następnie Marcina Kaczmarka. W listopadzie rozpoczął już pracę w MŠK Žilina, gdzie przez nieco ponad rok był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny rezerw. W połowie sezonu 2020/2021 objął już pierwszy zespół i pracował z nim aż do października 2021 roku. W tym czasie zdobył ze swoją ekipą wicemistrzostwo Słowacji, co dało mu też tytuł trenera roku na Słowacji. W kolejnych rozgrywkach uzyskał z drużyną brązowy medal, a także doszedł z nią do finału krajowego pucharu.

Staňo do Wisły Płock przychodzi wraz ze swoim dotychczasowym asystentem, czyli Norbertem Guľą. Obaj związali się z nami umowami ważnymi co najmniej do 30 czerwca 2024 roku. Ponadto informujemy, że w sztabie szkoleniowym Wisły Płock nie zajdą inne zmiany i wszyscy pracownicy pozostają na swoich stanowiskach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024