Czytasz: Paterman: To jest przełomowy moment

Paterman: To jest przełomowy moment

Jakie zmiany na Cichej wprowadzi nowy właściciel?

Sportowo coś drgnęło. Zwycięstwo nad Legią i duże nadzieje na sukces ze Śląskiem Wrocław. Drgnęło też w sprawach właścicielskich. Na Cichą wraca Janusz Paterman. Tym razem na dłużej niż tylko na miesiąc.

Były prezes Ruchu Chorzów wraca do gry

Były prezes Ruchu odkupił udziały należące do dwóch spółek Dariusza Smagorowicza. Ma teraz 35 procent akcji i jest największym udziałowcem Ruchu. Spółka AMG Silesia Aleksandra Kurczyka zarządza 31 procentami. 20 procent należy do miasta Chorzów. Urząd, spraw własnościowych komentować nie chce. W klubie czekają na efekty rozmów, które prowadzą Aleksander Kurczyk i Janusz Paterman.

- Janusz Paterman przejął akcje, które kontrolował były prezes Dariusz Smagorowicz. Otwiera się nowy rozdział w historii klubu. Co te zmiany oznaczają i jakie będą decyzje personalne? To wymaga czasu i dopełnienia formalności. Więcej konkretnych informacji będziemy mogli przekazać w przyszłym tygodniu, po posiedzeniu Rady Nadzorczej - mówi Donata Chruściel, rzecznik klubu.
  

Kibice też czekają na konkretne działania. Zdania w środowisku są podzielone, ale wielu widzi szansę na nowe otwarcie. Bardziej niż powrót samego Patermana, cieszy ich odejście Dariusza Smagorowicza. Uważają, że to szansa na uratowanie nadszarpniętej opinii czternastokrotnego mistrza Polski.

- W przeszłości nie zawsze było nam po drodze, ale teraz sytuacja jest zgoła odmienna. Prawdziwe głosowanie ma sens wtedy, gdy głosujesz własnymi pieniędzmi, co teraz będzie miało miejsce. Otwieram się na nowy etap w historii Ruchu - napisał Aleksander Kurczyk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie klubu.

Jaka przyszłość czeka Ruch Chorzów?

Janusz Paterman ten tydzień chce poświęcić na ustalenia w sprawie przyszłości klubu. Zapewnia, że Ruch ma świetny sztab szkoleniowy. Zmian na funkcji trenera nie będzie. A inne? Te ogłoszone zostaną w przyszłym tygodniu. Paterman deklaruje, że jako zwolennik pełnej informacji, nie będzie ukrywał problemów klubu.

- Społeczeństwo i kibice muszą wiedzieć co się dzieje w klubie - mówi Paterman.

Termin walnego zebrania akcjonariuszy klubu wyznaczono na 20 marca. Niewykluczone, że Rada Nadzorcza zbierze się już w poniedziałek. Janusz Paterman widzi przyszłość Ruchu w niebieskich barwach. Barwach sukcesu.

- Wynika to z wiary w klub i społeczność niebieską. To jest dobry sygnał, żebyśmy to uporządkowali i wspólnymi siłami prowadzili dalej. Bo to jest dobra drużyna. Mamy dobry sztab szkoleniowy. To jest taki przełomowy moment, w którym pójdziemy do przodu. Aczkolwiek nie będzie łatwo - ocenia śląski biznesmen.

RUCH CHORZÓW BEZ PREZESA

Jeszcze w środę z funkcji prezesa zrezygnował Aleksander Kurczyk. Do czasu powołania nowego, w Zarządzie Klubu zasiadać będzie Mirosław Mosór oraz Rafał Byrczek, dotychczasowi wiceprezesi. Kurczyk będzie nadal przewodniczył Radzie Nadzorczej Spółki.

– Rozpoczyna się nowy etap w historii Klubu. Moja decyzja to początek planowanych zmian. Zapewne już w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Rady Nadzorczej zostanie powołany Zarząd w nowym kształcie, który uwzględni zmiany w akcjonariacie – mówi Aleksander Kurczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów SA.

Czytaj więcej