Czytasz: Partner na Studniówkę pilnie poszukiwany!

Partner na Studniówkę pilnie poszukiwany!

Chłopak skręcił kostkę, a dziewczyna się rozchorowała. Studniówka za tydzień! Co zrobić? Wypożyczyć partnera.

Gdzie szukać partnera i partnerki na Studniówkę?

W sieci! To żadna nowość, pierwsze tego typu oferty w internecie pojawiły się już sześć lat temu. I nie szukali bynajmniej tylko ci, którzy na bal maturalny nie mieli z kim iść, ale również ci, którzy chcieli zarobić. Na allegro wystawiały się do „licytacji” kobiety oferujące swoje towarzystwo na jednym z najważniejszych bali w życiu. Dziś młodzież drugiej połówki szuka na portalach społecznościowych.

Na fejsbukowym fanpejdżu „Szukam partnera 2017” można znaleźć osobę towarzyszącą na imprezę, wesele i właśnie na studniówkę (pisownia ogłoszeń oryginalna). 

- "Witam. Mam 25 lat i mieszkam w Chorzowie. Jeśli jakaś dziewczyna nie ma planów na weekend na początku lutego 2018, a chciałaby spędzić czas na zabawie weselnej, to zapraszam do kontaktu. Miejsce akcji: Bytom, Czas akcji: 3 lutego 2018 r. Proponuję wcześniej spotkać się, aby na weselu nie było niezręcznej i sztywnej atmosfery, a tylko dobra zabawa."

- "Hej, poszukuje przystojnego chłopaka z dużym poczuciem humoru i talentem tanecznym na studniówkę która odbędzie się 13.01.2018 w Piekarach Śląskich. Oczekuję wcześniejszego zapoznania."

- "Witam ! Poszukuję wysokiego partnera na studniówkę , która odbędzie się 20 stycznia w Mysłowicach , a jestem z Jaworzna. Zapewniam miła i przyjemną atmosferę i zabawę do białego rana".

Ogłoszenia na Facebooku zamieszczają nie tylko osoby, które poszukują partnera. Także ci, którzy chętnie na Studniówkę się wybiorą.

- "Chętnie wybiorę się na studniówkę. Mężczyzna 25 lat, ciemne włosy, 180 cm wzrostu - babcia mówi że przystojny. Daj lajk lub komentarz"

- Masz problem z partnerem na studniówkę? Chętnie pomogę! Coś o mnie, 187 cm wzrostu, 20 lat, brunet, uwielbiam tego typu imprezy lubię i potrafię tańczyć więc na parkiet nie będziesz musiała mnie wyciągać, dobrze odnajduję się w każdym towarzystwie, wstydu na pewno nie narobię. zielone oczy zawsze z poczuciem humoru , rozgadany a przy stole i parkiecie nie będziesz się nudziła jak najbardziej, wspólne tematy do rozmów jeśli jesteś zainteresowana zostaw like lub komentarz."

Dlaczego właśnie w sieci szukamy towarzysza i towarzyszki na zabawę studniówkową?

- Poszukiwanie partnera na studniówkę przez internet może być oznaką zarówno mody, bezradności, niedomagań wychowawczych rodzin, jak i strachu przed byciem samym, to obecnie najtrudniejsze niedobory w funkcjonowaniu społecznym młodych ludzi – mówi prof. Krzysztof Czekaj z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

- Mają oni w rękach zastępcze środki budowania relacji w postaci telefonów czy komputerów, a niestety nie posiadają umiejętności tworzenia relacji z inna osobą. Kiedyś matura oznaczała dojrzałość, dziś młody człowiek nie potrafi (nie chce, obawia się) na studniówkę osobiście zaprosić swojego rówieśnika płci obojga. Młodzi najchętniej poszliby na bal maturalny ze swoimi elektronicznymi zabawkami - telefonami i z nimi tańczyli. Na ich ekranie wyświetlałoby się zdjęcie jakiejś supermodelki lub innego idola, których nawet ta sama płeć by z ich łóżka nie wyrzuciła - dodaje. 

Czytaj więcej