Czytasz: Paradocs: Na szychtę Kolejką Balkan
Jeździli nią górnicy do pracy i młodzież do szkoły, mieszkańcy Nikisza po jabłka i zakochani, by mieć chwilę dla siebie. Poznajcie niezwykłą historię kolejki Balkan.

Wsiadamy w pociąg, który jedzie tak wolno, że można z niego wyskoczyć w biegu. Nie potrzebujemy biletu. Jedziemy na giszowieckie stawy i po jabłka. Albo na Wilhelminę do Szopienic. Witamy się z Grubą Zośką, którą znają wszyscy podróżnicy. Słynnego Balkana wspominamy z sentymentem, a Was zabieramy w tę niezwykłą podróż wąskotorówką, która zmieniła życie Ślązaków.

To już trzeci odcinek naszego cyklu dokumentalnego „Para Docs”. To multimedialne reportaże, w których w nowoczesnej interaktywnej formie pokazywać będziemy ludzi, historie i to wszystko, co wydaje nam się ciekawe. Zapraszamy do oglądania.

Najlepiej przed ekranem komputera. Tak więcej i lepiej widać. To dokument interaktywny, by przechodzić kolejne poziomy, czytać teksty, oglądać zdjęcia czy filmy, trzeba klikać w umieszczone po bokach ikony. Szczegółowa instrukcja znajduje się na początku dokumentu.

Naciśnij przycisk "play" widoczny na zdjęciu poniżej, aby uruchomić dokument. Reportaż automatycznie uruchomi się w trybie pełnoekranowym. Życzymy miłego oglądania! 

 

 

Czytaj więcej