Czytasz: Papież oddaje Lamborghini na aukcję!
Rzecznik Watykanu Greg Burke opublikował na Twitterze zdjęcie papieża stojącego przy białym samochodzie.

Papież Franciszek otrzymał w środę luksusowy samochód lamborghini, model Huracan. W Watykanie zapowiedziano, że auto zostanie oddane na licytację, a dochód z niej będzie przeznaczony na cele dobroczynne, między innymi na pomoc dla ludności Iraku.

Lamborghini Huracan papieża Franciszka na aukcję

Kwota uzyskana na licytacji samochodu Lamborghini Huracan w domu aukcyjnym Sotheby’s zostanie bezpośrednio przekazana papieżowi, który zdecydował, że wzmocni ona fundusz odbudowy domów na Równinie Niniwy w Iraku, w co zaangażowana jest organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Celem tej inicjatywy jest doprowadzenie do powrotu chrześcijan na te ziemie, zniszczone przez bojowników Państwa Islamskiego.

Ponadto pieniądze z aukcji samochodu Lamborghini Huracan trafią do Wspólnoty Papieża Jana XXIII, niosącej pomoc kobietom - ofiarom handlu i prostytucji, a także do dwóch włoskich organizacji, działających przede wszystkim w Afryce.

Papież Franciszek i jego Lamborghini Huracan na twitterze

Rzecznik Watykanu Greg Burke opublikował na Twitterze zdjęcie papieża stojącego przy białym samochodzie Lamborghini Huracan zaparkowanym przed domem świętej Marty, gdzie Franciszek mieszka. Napisał też: “Papież Franciszek jest dumnym nowym właścicielem Lamborghini Huracan. Ale nie na długo. Samochód będzie zlicytowany na cele charytatywne”. (PAP)

 

Czytaj więcej