Czytasz: Papież oddaje Lamborghini na aukcję!
Ile trzeba będzie zapłacić?

Aktualizacja 2.05.2018:

Nawet 1,5 mln zł może kosztować Lamborghini Huracan w wersji "papieskiej". Podarunek dla Franciszka zostanie sprzedany podczas aukcji RM Sotheby's 12 maja. Pieniądze powędrują na cele charytatywne. 70 procent kwoty trafi do irackiego miasta Nevenech, po dziesięć do trzech europejskich organizacji udzielających pomocy ubogim.

Papieski Huracan RWD jest wyjątkowym egzemplarzem. Kolorystycznie nawiązuje do papieskich szat (biały) i barw Watykanu (złote paski), a dodatkowo na masce znajduje się podpis papieża.

Lamborghini Huracan - o samochodzie

Huracan to prawdziwa sportowa bestia. Auto do setki przyspiesza w 3,2 sekundy, do 200 km/h w 9,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna to ponad 325 km/h. Nazwa Lamborghini Huracan pochodzi od niezwyciężonego byka z hiszpańskiej hodowli Conte della Patilla z końca XIX wieku.

Wcześniej pisaliśmy:

Papież Franciszek otrzymał luksusowy samochód Lamborghini Huracan. W Watykanie zapowiedziano, że auto zostanie oddane na licytację, a dochód z niej będzie przeznaczony na cele dobroczynne, między innymi na pomoc dla ludności Iraku.

Lamborghini Huracan papieża Franciszka na aukcję

Kwota uzyskana na licytacji samochodu Lamborghini Huracan w domu aukcyjnym Sotheby’s zostanie bezpośrednio przekazana papieżowi, który zdecydował, że wzmocni ona fundusz odbudowy domów na Równinie Niniwy w Iraku, w co zaangażowana jest organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Celem tej inicjatywy jest doprowadzenie do powrotu chrześcijan na te ziemie, zniszczone przez bojowników Państwa Islamskiego.

Ponadto pieniądze z aukcji samochodu Lamborghini Huracan trafią do Wspólnoty Papieża Jana XXIII, niosącej pomoc kobietom - ofiarom handlu i prostytucji, a także do dwóch włoskich organizacji, działających przede wszystkim w Afryce.

Papież Franciszek i jego Lamborghini Huracan na twitterze

Rzecznik Watykanu Greg Burke opublikował na Twitterze zdjęcie papieża stojącego przy białym samochodzie Lamborghini Huracan zaparkowanym przed domem świętej Marty, gdzie Franciszek mieszka. Napisał też: “Papież Franciszek jest dumnym nowym właścicielem Lamborghini Huracan. Ale nie na długo. Samochód będzie zlicytowany na cele charytatywne”. (PAP)

 

Czytaj więcej