Silesion.PL

serwis informacyjny

Panorama Reden – nowa inwestycja mieszkaniowa ATAL w Chorzowie

ATAL Reden Chorzow Wizual 01 2022

ATAL Reden Chorzow Wizual 01 2022

ATAL, ogólnopolski deweloper, uruchomił w Chorzowie nową inwestycję pod nazwą Panorama Reden. Będzie to zaprojektowany w modernistycznym stylu budynek wielorodzinny z 88 mieszkaniami. Powstanie on przy ul. PIOTRA SKARGI w centrum CHORZOWA, w odległości zaledwie kilkuset metrów od Rynku i spokojnego Parku Redena, do którego nawiązuje nazwa inwestycji.

To premierowa inwestycja ATAL w Chorzowie, która wzbogaci naszą ofertę na Górnym Śląsku. Działamy na tym rynku od wielu lat, doskonale znamy jego zalety i potencjał oraz oczekiwania klientów. Jednym z kluczowych atutów inwestycji jest jej lokalizacja i świetne skomunikowanie z Katowicami – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

W ramach inwestycji Panorama Reden wybudowany zostanie jeden kameralny apartamentowiec wielorodzinny o pięciu kondygnacjach, podzielony na dwie klatki. Znajdzie się w nich odpowiednio 40 oraz 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, tak aby najlepiej sprostać oczekiwaniom i potrzebom przyszłych nabywców. Architekci zaprojektowali kompaktowe lokale typu studio, a także dwu- oraz trzypokojowe. Dla wygody mieszkańców, każda klatka zostanie wyposażona w oddzielną windę cichobieżną. W części podziemnej powstanie garaż, w którym łącznie będzie 80 miejsc postojowych. Dodatkowo przewidziano możliwość parkowania na zewnątrz.

Budynek został zaprojektowany w stylu modernistycznym. Jego minimalistyczna bryła opierać się będzie na planie litery U, tworząc wewnątrz półotwarte patio – przestrzeń wspólną dla mieszkańców, która służyć będzie do wypoczynku i rekreacji. Charakterystyczną cechą projektu jest zróżnicowanie balkonów. Część z nich pozostanie całkowicie otwartych, część zaś będzie osłonięta formami harmonijnie korespondującymi z kształtem budynku. Zgodnie z najnowszymi trendami, całość zostanie utrzymana
w lekkiej i szlachetnie stonowanej tonacji – dominującym kolorem będzie biel, przełamana ciemnoszarymi akcentami. Dodatkowymi elementami kontrastowymi będą antracytowe obramowania okien.

Inwestycja powstanie przy ul. Piotra Skargi w centrum Chorzowa, w odległości zaledwie kilkuset metrów od Rynku i spokojnego Parku Redena, do którego nawiązuje nazwa inwestycji. Fryderyk Wilhelm Reden był XVIII-wiecznym dyrektorem Wyższego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, a za sprawą swoich działań został zapamiętany jako „ojciec górnośląskiego przemysłu”.

Kilkanaście minut spacerem dzieli inwestycję od Parku Śląskiego i jego licznych atrakcji (np. Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium Śląskie, Legendia). W bezpośrednim sąsiedztwie Panoramy Reden położony jest Szyb Prezydent, który aktualnie pełni funkcję zabytkowej wieży wyciągowej, na szczycie której uruchomiony został taras widokowy z panoramą na okolicę.

Panorama Reden będzie doskonale skomunikowana. Ze względu na centralne położenie, dotarcie samochodem do większości ważnych punktów w Chorzowie oraz Katowicach zajmie przyszłym mieszkańcom zaledwie kilka-kilkanaście minut.

Przewidywane zakończenie inwestycji: III kw. 2024 r.

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście
i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw
w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Panorama Reden – nowa inwestycja mieszkaniowa ATAL w Chorzowie

  1. przemawiają do mnie takie kameralne osiedla, na wizce prezentuje się całkiem fajnie, ciekawe jakie ceny za m2, mam nadzieję że konkurencyjne 🙂

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024