Czytasz: Kiedy wrócą do nas palmy?

Kiedy wrócą do nas palmy?

Katowice budzą się do życia. Zaczynamy tęsknić za latem... i za gliwickimi palmami, które w zeszłym roku robiły prawdziwą furorę na katowickim Rynku!

Pojawiły się na katowickim Rynku w czerwcu zeszłego roku. Cztery pięciometrowe feniksy, palmy z Gliwic, zostały posadzone wówczas przy tzw. sztucznej Rawie. Przez cały okres wakacji oraz wczesnej wiosny budziły wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców. Chyba każdy spacerowicz chociaż na chwilę przystanął przy egzotycznych roślinach, zrobił sobie przy nich zdjęcie, a pod nosem skomentował ten nietuzinkowy widok.

Palmy zimują w hali Lodowiska Jantor

POŻEGNANIE PALM W RYTMACH SALSY

Gliwickie palmy zniknęły z Rynku w połowie października zeszłego roku. Jako że feniksy nie lubią zimy,  postanowiono przetransportować je do hali znajdującej się na terenie Lodowiska Jantor.

Aby proces przenoszenia roślin przebiegł gładko, postanowiono je hucznie pożegnać w rytmie… salsy! Na Rynku wówczas tańczyli zgromadzeni na Rynku przechodnie, miłośnicy salsy i Marcin Krupa, prezydent Katowic. Rytmowi poddali się również pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej odpowiedzialni za przewiezienie palm.

ZOBACZ WIDEO

PALMY WRÓCĄ!

Katowicki magistrat uspakaja wszystkich fanów gliwickich palm. Palmy w tym roku również pojawią się na Rynku. Niestety, nie jest jeszcze znana dokładna data powrotu egzotycznych roślin.

- Pięciometrowe feniksy kanaryjskie wrócą na Rynek jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Palmy nie lubią temperatur niższych niż 10 stopni Celsjusza - powiedziała Biskupska.

PALMY TO TRADYCJA KATOWIC

Pojawienie się palm na Rynku ma nawiązywać do tradycji sprzed prawie 60-ciu lat. Bowiem w latach 60. XX wieku palmy w donicach zdobiły dzisiejszy plac Kwiatowy. Starsi mieszkańcy miasta mogą pamiętać również, że stały przed głównym wejściem do dworca kolejowego.

Czy czekacie na palmy? My nie możemy się ich doczekać!

Czytaj więcej