Czytasz: Pączki z amfetaminą
Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową otrzymali informacje, że w jednej z piekarni na terenie miasta znajdują się narkotyki.

Pączki z amfetaminą w Katowicach

Śledczy na miejscu dokonali serii zatrzymań piekarzy. Przy drzwiach wejściowych ujęto dwie kobiety. 24 i 35-latka miały przy sobie narkotyków na około 30 porcji dilerskich amfetaminy.


– Gdy weszli do środka zauważyli, że 31-letnia kobieta przesypuje biały proszek. Śledczy nie dali się jednak zwieść pozorom, że może to być jeden z produktów do pieczenia chleba. Jak się bowiem okazało, kobieta porcjowała amfetaminę – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad pięćdziesiąt działek dilerskich tego narkotyku – dodaje.

W szafce u jednego z pracowników znaleziono także susz roślinny, a w mieszkaniu u mężczyzny kilkadziesiąt działek marihuany. W sumie zatrzymano 4 osoby, 3 kobiety i 1 mężczyznę. Wszyscy to mieszkańcy Katowic. Usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: slaska.policja.gov.pl 

Czytaj więcej