Silesion.PL

serwis informacyjny

Outsourcing w IT. Bezpieczeństwo i oszczędność czasu w biznesie

OUTSOURCING W IT

Outsourcing IT (Informatyczny) to praktyka polegająca na zleceniu różnych zadań, usług lub funkcji związanych z informatyką zewnętrznej firmie. Może to obejmować usługi takie jak rozwijanie oprogramowania, wsparcie techniczne, zarządzanie infrastrukturą, cyberbezpieczeństwo i wiele innych. Firmy często rozważają outsourcing IT z różnych przesłanek, w tym ze względu na oszczędności kosztów, dostęp do specjalistycznej wiedzy, skalowalność oraz możliwość skupienia się na podstawowych działaniach biznesowych.

Bezpieczeństwo i oszczędność

Jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na outsourcing IT są korzyści finansowe. Tworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT może być kosztowne ze względu m.in. na wynagrodzenia pracowników. Informatycy to przecież jedni z najwyżej opłacanych specjalistów na rynku. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia, sprzęt, stale aktualizowane oprogramowanie i inne opłaty operacyjne. Outsourcing pozwala na przeniesienie części tych kosztów na dostawcę zewnętrznego. – Outsourcing to przede wszystkim wygoda dla firm. Poprzez zlecenie zewnętrzne niektórych zadań związanych z IT, firmy mogą skupić się bardziej na swojej głównej działalności i strategicznych celach. Outsourcing pozwala uniknąć dystrybucji zasobów na obszary niezwiązane bezpośrednio z główną działalnością firmy. Ponadto pozwala na elastyczną skalowalność. Firmy mogą zwiększać lub zmniejszać ilość zasobów IT w zależności od bieżących potrzeb, co jest szczególnie korzystne w przypadku projektów o zmiennym zapotrzebowaniu – tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System z Nędzy.

Dostawcy zewnętrzni często mają odpowiednie technologie i doświadczenie, co pozwala na szybsze wdrożenie projektów. – Jako firma programistyczna posiadamy doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem związanym z technologią, bezpieczeństwem i innymi aspektami IT, dlatego też nasze działania skutecznie usprawnią ten obszar. Ponadto posiadamy sprawdzone procesy oraz procedury, które przyczyniają się do większej efektywności operacji IT. – dodaje właściciel T2T System.

Warto pamiętać, że outsourcing w IT ma także swoje wyzwania i wymaga odpowiedniego zarządzania. – Posiadamy wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje do prowadzenia outsourcingu IT. Wiemy też jak ważne dla firm jest ciągłe usprawnianie działalności, a wsparcie w obszarze infrastruktury IT, to nie tylko szeroko rozumiane oszczędności, ale także możliwość skupienia się na pracy i rozwoju firmy – zaznacza T. Urban.

W ramach outsourcingu klienci otrzymują szereg usług z obszaru IT – Firmy mogą korzystać ze stałego i pewnego wsparcia informatycznego oraz pomocy specjalistów IT. Po naszej stronie jest zarządzanie komputerami, siecią, telefonami oraz urządzeniami biurowymi. Ponadto gwarantujemy usługi programistyczne, bezpieczeństwo danych a także niezbędne szkolenia dla pracowników. Wdrażamy oprogramowania, projektujemy i budujemy sieci komputerowe oraz zabezpieczamy całą infrastrukturę IT. Usług jest wiele ale jeszcze więcej korzyści dla firm – dodaje Tomasz Urban z T2T System.

Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.

* * *

T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *